"תוצאה ישירה של הסתה נמשכת": שופטת העליון ענת ברון קיבלה מכתב איום

שופטת ביהמ"ש העליון ענת ברון קיבלה מכתב איום
המכתב נמצא בתיבת הדואר בביתה של השופטת בתל אביב. מהרשות השופטת נמסר כי בהודעה חריפה "נסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא". נתניהו: "יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר חיות וחנן מלצר שופטי בית המשפט העליון
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

משמר בתי המשפט הגיש היום (ראשון) תלונה למשטרת מחרב ירקון, בעקבות מכתב איום שקיבלה שופטת בית המשפט העילון ענת ברון. המכתב נמצא בתיבת הדואר בביתה של השופטת ברון בתל אביב, והמשטרה פתחה בחקירה.

מדוברות הרשות השופטת נמסר בהודעה חריפה כי מדובר ב"תוצאה ישירה של הסתה נמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. נסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה היום לאיום על ברון ואמר: "יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד. רק החודש הגשתי במשטרה שלוש תלונות על איומים ברצח נגדי ונגד בני משפחתי. אני קורא למשטרה לפעול במהירות ובעוצמה כדי להדביר את נגע ההסתה - אין לו מקום בקרבנו".

שר המשפטים אבי ניסנקורן צייץ: "המתקפה המתמשכת על מערכת המשפט מסוכנת - ומסכנת את חוסנה של מדינת ישראל. יש שופטים בירושלים והם ימשיכו לבצע את עבודתם ללא מורא". יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד צייץ: "האיום על שופטת בית המשפט העליון הוא תוצאה ישירה של ההסתה שמגיעה מנתניהו. זה על שמו".

ראש לשכת עורכי הדין עו״ד אבי חימי מסר: "אני מגנה בכל תוקף את האיומים על שופטת בית המשפט העליון. השופטים ואנשי מערכת אכיפת החוק עושים עבודת קודש בשמירה על הדמוקרטיה וכל ניסיון להלך עליהם אימים הוא חציית קו אדום נוסף. עלינו לפעול במהרה ולשים קץ לתופעה בזויה זו, ואני קורא למשטרת ישראל לפעול בנחישות לאיתור שולחי המכתב".

הפופולריים