סניגורים של הנאשמים בתיקי נתניהו שוקלים להזמין לעדות את השופטת רונית פוזננסקי כץ

משפט רה"מ: השופטת פוזננסקי כץ עשויה להעיד
פוזננסקי כץ הייתה השופטת בשלב החקירה והמעצרים בתיק 4,000 עד פרשת המסרונים. צו חיפוש הוצא לדמות שנשאלה שאלות חודרניות על היכרותה עם עד המדינה ניר חפץ. מדובר בצעד שנעשה על בסיס חשד, אלא שדמות זו לא הייתה חשודה בשום שלב עד כה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רונית פוזננסקי-כץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: סניגורים של כמה מהנאשמים בתיקי ראש הממשלה שוקלים להזמין לעדות במשפט את השופטת רונית פוזננסקי כץ שהייתה השופטת בשלב החקירה והמעצרים בתיק 4,000 עד שהסתבכה בפרשת המסרונים. זאת כדי לברר את עניין המידע שהציגה המשטרה ועל בסיסו התקבלו הצווים. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

השופטת פוזננסקי כץ ניהלה התכתבות עם חוקר מטעם הרשות לניירות ערך לפני הליך של הארכת מעצר בתיק בזק. בין השאר כתב החוקר לשופטת כי עליה "להיראות מופתעת" במהלך הדיון. בתום הליך משפטי ומשמעתי ביטל בית המשפט העליון גזר הדין של בית הדין המשמעתי לשופטים שקבע כי יש להדיח את השופטת. הוחלט כי לא תודח מתפקידה ותינזף בלבד.  
עוד פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי באותו מהלך חקירה שננקט כלפי עד המדינה ניר חפץ, לאותה עדה שנשאלה שאלות חודרניות, הוצא צו חיפוש - מהלך השמור לחשודים, וזאת למרות שאותה עדה לא הייתה חשודה בשום שלב בפרשה. גם טענה זו צפויה לעלות במשפט.

לפני כחצי שנה הגיש חפץ תביעה נגד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שהיה אז שר המשפטים. זאת לאחר שאוחנה חשף פרטים מחקירתו של חפץ במליאת הכנסת. חפץ תבע גם את פרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו. מדובר בשתי תביעות על סך חצי מיליון שקלים כל אחת שהוגשו לבית משפט השלום בתל אביב. שתיהן בעילות של לשון הרע, פגיעה בפרטיות ועילות נזיקיות נוספות.

הפופולריים