מקורבי החשוד בייבוא מסכות מזויפות: "זו עוגמת נפש גדולה, הוא הרגיש שליחות"

החשד לייבוא מסכות מזויפות: "הרגיש שליחות"
הייבואן חשוד בייבוא 1.5 מיליון מסכות מזויפות ומכירתן למשרד הביטחון. מקורביו בשיחה עם כאן חדשות: הוא היה מי שבדק את המסכות במכון התקנים, ויידע את הספק של המשרד שהן תקולות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד: יבואן ניסה לספק למשרד הביטחון 1.5 מיליון מסכות פגומות במיליוני שקלים, 03.06.20
צילום: צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון ודוברות המשטרה

מקורביו של היבואן החשוד בייבוא 1.5 מיליון מסכות מזויפות ומכירתן למשרד הביטחון בשיחה עם כאן חדשות: "הוא הרגיש שליחות, זו עוגמת נפש גדולה והוא בטוח שהיא תסתיים בלא כלום". כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. לדבריהם, הוא היה מי שבדק את המסכות במכון התקנים אחרי הגעתן לארץ ויידע את הספק של משרד הביטחון, החשוד השני, בכך שהן תקולות. הם הוסיפו כי באישור משרד הביטחון המסכות הוחזרו אל החשוד, שתיכנן להחזירן לסין דרך נמל חיפה לבקשת הספק הסיני.

הם טוענים שמסכות חדשות ותקינות שעברו את בדיקות מכון התקנים ב-97.5% הצלחה, תקועות בנמל התעופה בן גוריון. המקורבים טוענים שהתיעוד המלא להתנהלות התקינה של היבואן נמסר למשטרה וכי הם לא מבינים על מה האיש נחקר. "זה כואב. הם עבדו לילות כימים, הוא אדם דתי, דיבר בטלפון בחגים ובשבתות רק כדי שלאנשים יגיע הציוד בזמן".

משרד הביטחון והמשטרה הודיעו מוקדם יותר היום כי נמנעה הפצתן של מיליון וחצי מסיכות N95 פגומות לצוותים רפואיים. עוד נכתב בהודעה כי נפתחה חקירה בעקבות החשד שהיבואן ניסה להציג מצג שווא למשרד הביטחון באשר לתקינותן של המסכות אותן הזמין משרד הביטחון בחודש אפריל, ושילם תמורתן מקדמה של כ-5 מיליון שקלים. מדובר בחלק ממבצע הרכש הלאומי של ציוד רפואי להתמודדות עם נגיף קורונה.

על פי החשד, הספק הערים על גוף שסיפק לו אישור לגבי תקינות המסכות, ואת המסמך הזה הוא הציג למשרד הביטחון. עד כה נחקרו שני החשודים, גבר בן 57 מפתח תקווה וגבר בן 37 מאורנית. משרד הביטחון הוא שפנה למשטרה לאחר שעלה חשד שהמסכות מזויפות. המשטרה הטילה את החקירה על ההונאה במחוז תל אביב, ובחקירה משולבת עלו החשדות להתנהלות פלילית.

הפופולריים