חשד: עמית אלמוג צילם את הגופה של מאיה ווישניאק אחרי הרצח - ושלח לחבר

חשד: צילם את הגופה של מאיה ווישניאק אחרי הרצח
מעצרו של עמית אלמוג, החשוד ברצח חברתו, הוארך בשמונה ימים. בבקשת המעצר נכתב כי המשטרה חושדת שאלמוג הפיץ לחברו תמונות וסרטון של גופתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית אלמוג החשוד ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק
צילום: צילום: מתוך האינסטגרם

בפעם השלישית, בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בשמונה ימים מעצרו של עמית אלמוג, החשוד ברצח חברתו מאיה ווישניאק לפני כשבועיים. בבקשת המעצר נכתב כי המשטרה חושדת שאלמוג בן ה-21 הפיץ לחברו תמונות וסרטון של גופתה של מאיה, לאחר רציחתה.

עורכת דינו של אלמוג, אורית חיון, אמרה לאחר הדיון בבית המשפט כי "ביקשנו להורות על תפיסת כל המצלמות שהיו בתחנת המשטרה, בחדר המעצר ובניידת ביום האירוע. זאת כדי שיהיה תיעוד של המצב הנפשי הקשה והחריג שבו היה נתון החשוד לאחר ביצוע המעשה". עורכת הדין התייחסה לבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לאלמוג וציינה: "ביקשו לערוך הסתכלות ממושכת. הם לא יכלו לקבוע מה מצבו הנפשי מבדיקה זריזה שמתבצעת בהליך הזה". 

בדיון בהארכת מעצרו של אלמוג, שהתקיים בשבוע שעבר, נציג המשטרה טען שהחשוד מסר גרסאות שונות לאירוע, וכי הוא משתף פעולה באופן חלקי בלבד. עוד ציין הנציג כי נערכו לאלמוג שתי בדיקות פסיכיאטריות שונות, לאחר שנטען כי שיבש את הבדיקה הראשונה. עורכת דינו של החשוד ביקשה לקבל את חוות הדעת הפסיכיאטרית שנעשתה לו בידי הפסיכיאטר המחוזי. בית המשפט נעתר לכך למרות התנגדות המשטרה, מחשש לשיבוש החקירה ולנוכח הגרסאות השונות. המשטרה ערערה על ההחלטה.

על פי החשד, הצעיר חנק למוות את ווישניאק, בת גילו תושבת אורנית, בדירה ברחוב אבטליון ברמת גן. בעת חקירתו הודה אלמוג במעשה. אימו של החשוד ברצח הזעיקה את המשטרה לאחר שהבן סיפר לה על המעשים – ואז הוא תקף אותה בסכין ופצע אותה פצעים קלים. 

הפופולריים