אם החשוד ברצח מאיה ווישניאק: "נמצאת במצב נפשי קשה"

אם החשוד ברצח מאיה ווישניאק: "במצב נפשי קשה"
המשטרה סירבה להעביר את חוות הדעת הפסיכיאטרית ששובשה על ידי החשוד, מכיוון שגרסתו לאירועים מתוארת בה באריכות, וכך עלה חשש לשיבוש חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית אלמוג החשוד ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק
צילום: צילום: מתוך האינסטגרם

אמו של עמית אלמוג, החשוד ברצח מאיה ווישניאק, ושאף ניסה לרצוח גם אותה, סיפרה למקורביה על המצב הקשה שבו היא נמצאת: "אני עדיין בטראומה מהאירוע. כואבת על הבן שלי וגם על המשפחה של מאיה". בית המשפט דן בבקשת סנגוריו של אלמוג לקבל את חוות הדעת הפסיכיאטרית שנערכה לו, ושאותה על פי החשד שיבש.

הדיון התקיים בבית משפט המחוזי בתל אביב, וההחלטה בנושא צפויה בימים הקרובים. המשטרה ערערה על החלטת בית המשפט לאפשר להגיש לסנגוריו של אלמוג את חוות הדעת הפיסיכיאטרית הראשונה שנערכה לו על ידי הפסיכיאטר המחוזי. אלמוג שיבש את הבדיקה, והיא לא הושלמה מחשש לשיבוש החקירה, כיוון שגרסתו של החשוד מופיעה שם באריכות.


בניסיון לתאר את מצבו אמרה פרקליטתו של אלמוג, עורכת הדין אורית חיון, כי הוא שר ורקד במהלך החקירה. חיון ניסתה לטעון שהוא לא כשיר נפשית ואמרה כי גם לאחר הפגישה עם הפסיכיאטר המחוזי, היא שוחחה איתו והוא אמר לה שהוא לא ידע כלל שבדקו אותו ולא ידע שנפגש עם פסיכיאטר. לטענה זו השיבה נציגת הפרקליטות: "החשוד ישב מול הפסיכיאטר ואמר שאיתו הוא לא ידבר, רק עם הפסיכיאטר הפרטי".

אתמול האריך בית משפט השלום בתל אביב בשמונה ימים את מעצרו של אלמוג. נציג המשטרה בדיון טען כי אלמוג בן ה-21 מסר גרסאות שונות לאירוע, משתף פעולה באופן חלקי בלבד וכי קיים חשד סביר למסוכנותו ולכן יש להאריך את מעצרו. כמו כן, הוא ציין כי נערכו לאלמוג שתי בדיקות פסיכיאטריות שונות, לאחר שנטען כי שיבש את הבדיקה הראשונה. עורכת דינו של החשוד ביקשה לקבל את חוות הדעת הפסיכיאטרית שנעשתה לו בידי הפסיכיאטר המחוזי. בית השמפט נעתר לכך למרות התנגדות המשטרה מחשש לשיבוש החקירה ונוכח הגרסאות השונות. המשטרה ערערה על ההחלטה.

למרות הסם שנמצא בביתו של אלמוג, נציג המשטרה אמר בדיון כי "החשוד דאג להדגיש שבעת האחרונה הוא לא היה תחת כל השפעת סמים או אלכוהול בעת ביצוע העבירה, על אף שבעבר כן השתמש". לדבריו, לשאלת צוות החקירה השיב אלמוג שהסמים שנמצאו בביתו הם מהעבר ואינם בשימוש כיום.

הפופולריים