ועדת ההיתרים ליועמ"ש: האם יש מניעה שעד תביעה מקורב יממן את הוצאות נתניהו

האם יש מניעה שעד תביעה יממן את הוצאות נתניהו?
הוועדה מבקשת את התייחסותו של אביחי מנדלבליט לשאלה בטרם תאשר או תשלול את בקשת רה"מ לקבל מימון מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' • השרה רגב וחברי כנסת נוספים מהליכוד מתכוונים להגיע לפתיחת המשפט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, 08.03.2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת ההיתרים פנתה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה שיחווה דעתו האם קיימת מניעה שמקורבו של ראש הממשלה, איש העסקים ספנסר פרטרידג', המהווה גם עד תביעה במשפטו של ראש הממשלה, יכול לממן את הוצאות משפטו. 

הבקשה נשלחה בסיום דיון נוסף שקיימה הוועדה בבקשת ראש הממשלה להתיר לפרטרידג' לממן את הוצאותיו המשפטיות. בדיון שהתקיים בבג"ץ בנושא התברר לוועדה כי פרטרידג' מופיע ברשימת עדי התביעה שהוגשה לבית הנמשפט המחוזי בירושלים. עוד דנה היום הוועדה בהבהרותיו של ראש הממשלה בקשר לסכום שאותו קיבל בעבר מבן דודו, מר מילקובסקי.חברי הוועדה הבהירו כי לאחר שתתקבל עמדת היועץ המשפטי לממשלה תוכל הוועדה להתכנס ולשקול את כלל הנושאים וההיבטים שעלו במהלך הדיונים.


בשעתו קבע היועץ המשפטי לממשלה כי אין מניעה, מבחינת ניגוד עניינים, שראש הממשלה יקבל הלוואה מאותו מקורב - ספנסר פרטרידג'. כבר אז היה המקורב עד תביעה פוטנציאלי, כי העיד במשטרה. עם זאת, כעת מדובר במתנה ובסכום גבוה יותר ועל כן היועץ צפוי לדון בנושא, מה שצפוי לקחת זמן - ובינתיים לא יאושר המימון.

שרת התחבורה מירי רגב צפויה להגיע לדיון הפתיחה של משפט נתניהו ביום ראשון, כדי לחזק אותו. פרט לה שוקלים חברי כנסת נוספים מהליכוד להגיע ובהם מיקי זוהר, שלמה קרעי וקטי שטרית. 

ביום ראשון, החל מהשעה 14:00, נסקר בכאן חדשות את פתיחת משפט נתניהו במבצע שידורים מיוחד בכאן 11, כאן רשת ב' וכאן חדשות בדיגיטל. צוות המגישים, הפרשנים והכתבים יהיו פרוסים באולפני השטח המיוחדים בבית משפט המחוזי בבירה ובאולפנים המרכזיים שלנו כאן בירושלים.

הפופולריים