ניסנקורן נגד אמסלם שתקף את היועמ"ש: "קו אדום"

ניסנקורן נגד אמסלם שתקף את היועמ"ש: "קו אדום"
עורך הדין שייצג את רה"מ נתניהו וגם את אהוד אולמרט במשפטו, מגנה בתוקף את האיומים על מנדלבליט והתובעים בתיק נתניהו, אבל לא חוסך בביקורת על היועץ המשפטי לממשלה: "היועמ"ש צריך לוודא שבמערכת שלו אין הדלפות ושההחלטות ייראו נקיות וענייניות. הנראות חשובה" • ח"כים בליכוד: שמנדלבליט יילך הביתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

השר המקשר בין הממשלה לכנסת, דוד אמסלם, תקף היום (חמישי) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בריאיון לגלי צה"ל ואמר בהתייחס להקלטות שלו בפרשת הרפז: "על בסיס מה ששמענו, אין מחלוקת שהוא לכאורה עבריין. צריך לבדוק את מה שקורה פה". שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב לדברים וציץ בטוויטר: "אני שב ומבהיר: יש לי אמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה. שרי ממשלה רשאים להביע ביקורת עניינית, אבל מתקפות נטולות רסן הן חציית קו אדום".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי התייצב לצידו של השר אמסלם, וכתב בתגובה: "חציית קו אדום זה יועץ משפטי שקיבל ממך גם את תפקיד המבקר על עצמו ומסתתר מאחורי חומה גדולה של צווי איסור פרסום שהבטחת להמשיך ולבצר אותה. נמשיך להדהד את העובדה הזו לציבור עד שמנדלבליט יתמוך בחופש המידע גם כשזה נוגע בו ויבקש להסיר את צו איסור הפרסום או שילך הביתה".

עו"ד נבות תל צור: זה גובה הלהבות, אין מבוגר אחראי

בריאיון ראשון בנושא תיקי נתניהו, אמר הבוקר סנגורו של נתניהו לשעבר עו"ד נבות תל צור, כי הפרקליטות לא הייתה צריכה להגיש התנגדות לבקשת נתניהו לא להתייצב להקראת כתב האישום נגדו: "אני מכיר את הכלל של שוויון בפני החוק ולא מקל בו ראש כמובן, אבל גם אבחנה בנסיבות מסוימות היא מותרת, והיו פה עוד אפשרויות לגיטימיות". את הדברים אמר בתוכנית אלמוג וגילת בכאן רשת ב.

תל צור, מעורכי הדין הבכירים בישראל וסנגורו של אהוד אולמרט בתיקים נגדו, התייחס להתנגדות הפרקליטות להיעדרות נתניהו מהדיון, כדוגמא לביקורת על נראות ההתנהלות של מנדלבליט והפרקליטות בתיק. "היועץ המשפטי צריך לדאוג לא לרדת לרמה של התנגחויות אישיות, לא לאפשר הדלפות אצלו במערכת ולטפל בפניות אליו בצורה שמעוררת את אמון הציבור. הכוונות של מנדלבליט ראויות, אבל הנראת שלהן לקויה, וכמו שאמר אהרון ברק - 'צדק לא צריך רק להיעשות אלא גם להיראות'".

עורך הדין נבות תל צור, צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תל צור גינה באופן חריף את המתקפות והאיומים על בכירי מערכת המשפט, וייחל לשינוי ורוח חדשה מכיוון המערכת הפוליטית והמשפטית: "זה גובה הלהבות, ואין מבוגר אחראי שישים לזה סוף".

"אני בעד ביקורת, אבל אין קשר בין ביקורת לגיטימית לבין אלימות מילולית. האלימות הוא לא נחלתו של פלג מסוים בקשת הפוליטית. יש תהליך של הסלמה כבר תקופה, גם בהפגנות שהיו מול ביתו של היועץ, ומול בית הכנסת שלו", אמר תל צור. "אני מצפה מראש ממשלה ומכל איש ציבור להתבטא כדי להגן על הפקידים הבכירים ולצאת נגד האלימות"

הפופולריים