נתניהו הגיש את הבקשה לא להתייצב לפתיחת המשפט, חילופי האשמות בין הסנגורים לפרקליטות

הפרקליטות נגד סנגורי נתניהו: "הודעתם כוזבת"
רה"מ הגיש את בקשתו למרות התנגדות הפרקליטות, ועורכי הדין של נתניהו תקפו: "אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים כהמשך לקמפיין 'רק לא ביבי'". בפרקליטות תקפו בחזרה: "הודעה כוזבת ומתלהמת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

משפט נתניהו: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה רשמית לא להתייצב לפתיחת משפטו ביום ראשון הקרוב. זאת על אף התנגדות הפרקליטות.


בבקשה מציין נתניהו כי נוכחתו בדיון תחייב גם את נוכחותם של כחמישה מאבטחים, מה שלא יאפשר את קיום הדיון בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לפי נתניהו. עוד מצוין בבקשה כי היעדרות ראש הממשלה לא תגרור דחייה של הדיון, ולא תשפיע בצורה כלשהי על ההליך המשפטי. נתניהו גם טוען כי היעדרו יחסוך למדינה כסף רב בשל עלויות האבטחה.

עוד קודם להגשת הבקשה הרשמית, תקפו עורכי הדין של נתניהו את הפרקליטות, בתגובה להתנגדותה לאי התייצבות של ראש הממשלה לפתיחת משפטו. "אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים, אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין 'רק לא ביבי'", נמסר מפרקליטי ראש הממשלה.

בתגובה להודעת סנגורי נתניהו, בפרקליטות תקפו בחזרה: "הודעתם בלתי מתקבלת על הדעת, מעבר לכך שהיא כוזבת ומתלהמת. בקשת הסנגורים שראש הממשלה לא יתייצב להקראה עם יתר הנאשמים נשענה על נימוקים הקשורים באבטחה ועלויות. לא היה בה שום נימוק שקשור להצגת תמונה של מר נתניהו על ספסל הנאשמים.

"ממילא תגובת הפרקליטות לא התייחסה לשיקול הזה בשום אופן, אלא לשיקולים ענייניים בלבד. צר לנו על כך שעורכי הדין נתנו ידם להתקפה פראית נגד עמיתיהם".

ראש הממשלה ביקש היום גם לאפשר לשני סנגורים לייצג אותו בדיון ביום ראשון. זאת במקום עורך דין אחד שהותר לו בגלל מגבלות הקורונה. נתניהו ביקש נוכחות גם של עורך הדין עמית חדד וגם של עוך הדין מיכה פטמן, באמירה ששניהם ייצגו אותו במשותף.

הפופולריים