השופט בדימוס רובינשטיין בנושא האיומים על היועמ"ש: צריך לשמוע מהדרג המדיני הסתייגות גמורה

"על הדרג המדיני להסתייג מהאיומים על היועמ"ש"
המשנה לנשיאת העליון לשעבר הבהיר שהאיומים צריכים להיחקר באפס סובלנות: "אולי איזה משוגע ייקח את זה למקום לא טוב". לדבריו, האיומים על מנדלבליט נועדו לעשות דה לגיטימציה ליועץ המשפטי לממשלה לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט בדימוס אליקים רובינשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, לשעבר שופט בית המשפט העליון והיועץ המשפטי לממשלה, אמר הבוקר (חמישי) כי המשטרה צריכה לחקור את האיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט באפס סובלנות. "צריך לשמוע מהדרג המדיני הסתייגות גמורה מהדברים האלה. יש דברים שאתה לא לוקח בהם סיכונים", הבהיר רובינשטיין בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם השופט בדימוס אליקים רובינשטיין

"אני במקום ראש הממשלה הייתי אומר - חברים יקרים, תרדו מכל הדברים האלה, זה לא מוסיף לאף אחד ואולי איזה משוגע ייקח את זה למקום לא טוב", הוסיף השפוט בדימוס. לדבריו, האיומים על מנדלבליט נועדו לעשות דה לגיטימציה ליועץ המשפטי לממשלה לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעוד שבוע וחצי. הוא הביע ביטחון בכך שהיועץ והשופטים לא יושפעו מהאיומים.

מנדלבליט מסר אתמול עדות במשטרה, לאחר שהתלונן על איומים והטרדות - בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון שלו. לפי הודעת משרד המשפטים, ההטרדות והאיומים נעשו ככל הנראה באופן מאורגן ונמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר.


ההטרדות כללו איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה. בהודעות שנשלחו למנדלבליט נכתב: "תתאבד", "תמות, שהילדים שלך ימותו", "אל תשכח שאתה פגיע", "מנוול", "מושחת", "נגיע אליך". בנוסף נשלחו תמונות בהן הופיע לבוש במדי אסיר, והתקבלו עשרות שיחות ממספר שאינו מזוהה.

בניגוד למקרי עבר את התלונה הגיש מנדלבליט בעצמו. ממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן, וראש אח"מ עודכנו ישירות על כך שבימים האחרונים ישנו שינוי בעוצמת האיומים שהגיעו לנייד של מנדלבליט. במערכת אכיפת החוק צפו מראש שתהיה הסלמה כזו, בשיח נגד היועץ המשפטי לממשלה, ככל שמתקרבים לתחילת משפט ראש הממשלה. 


הפופולריים