דודתו של הנער שנאנס באכזריות על גזר הדין יוצא הדופן: "נעשה צדק - אבל זה לא מכפר"

דודתו של הנער שנאנס על גזר הדין: "לא מכפר"
על מתן לוגסי שתקף, אנס ושדד בן 17 ברחוב נגזרו 21 שנות מאסר. דודתו לכאן רשת ב: "הוא התעלל בו במשך שעות בצורה הכי סדיסטית ונוראית שאפשר לדמיין. זה ילווה אותו כל החיים. אבל מה שעזר לו להתמודד זה השיתוף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה: מעשה מגונה בקטינים
צילום: צילום: גטי

21 שנות מאסר נגזרו אתמול (שני) על מתן לוגסי בן ה-21 שתקף באלימות נער בן 17, התעלל בו מינית במשך שעות וגנב ממנו כספים באיומים. דודתו של הנער, שסובל מפוסט טראומה קשה, הגיבה היום בריאיון לכאן רשת ב על העונש יוצא הדופן שהוטל על לוגסי ואמרה כי "נעשה צדק - אבל זה לא מכפר".

האזינו לריאיון של דודתו של הנער בתוכנית "בחצי היום":

"הוא היה בזמן הלא נכון במקום הלא נכון", סיפרה הדודה. "הוא ליווה את חברה שלו הביתה. בדרך חזרה לוגסי תפס אותו אקראית ברחוב. שני עוברי אורח ניסו לעזור, אבל לא הצליחו. הוא הכה אותו באגרופים, בעט בו, הפיל אותו לרצפה, גרר אותו לבניין סמוך ושם התעלל בו מינית במשך שעות בצורה הכי סדיסטית ונוראית שאפשר לדמיין. הוא לא הסתפק בזה וגם ניסה לשדוד אותו. הוא חזר הביתה מדמם, פצוע ואמר לאמא שלו 'אנסו אותו'".

לדבריה, "אמא שלו לקחה את זה מאוד קשה. היא חיכתה לו כל הלילה, לא הבינה למה הוא לא חוזר. בבוקר הוא חזר הביתה מדמם כולו, פצוע ואמר לאמא שלו: 'אנסו אותי'. היא לא יכולה להוציא את הסיטואציה הזאת מהראש. היא לא יכולה להמשיך, החיוך הוא לא אותו חיוך שהיה לפני שנתיים וחצי".

על האופן שבו השפיע האירוע על חייו של אחיינה, סיפרה הדודה: "היה לו חלום מאז שהוא ילד להתגייס לקרבי. הוא היה אז בלימודים. את הבגרויות הוא הצליח לסיים עם תמיכה של כולם. גם כשהוא התגייס הוא היה נעול על הקרבי. אבל כשהגיע הרגע והוא התגייס לקרבי, חזרו לו כל הפלאשבקים והוא לא היה יכול להתמודד עם זה. הוא נאלץ לוותר על החלום שלו".


"מה שעזר לו להתמודד היה השיתוף לאורך כל הדרך"

"במקרה כל כך מזעזע, מה שהוא עבר שם ילווה אותו כל החיים", היא הוסיפה. אך העידה: "מה שגרם לו כן להצליח לסיים את הלימודים ולהתגייס לצבא זה השיתוף לאורך כל הדרך. הוא בא, סיפר, היה פתוח. הוא סיפר לאבא שלו ולנו את כל מה שהוא עבר שם, את הפחדים שיש לו, את החששות שהיו לו בעקבות זה. בהתחלה הוא פחד לצאת מהבית עם הכלב. בבית המשפט הוא נאלץ להעיד בעדות מזעזעת, סיפר לפרטי פרטים את מה שהוא עבר. לוגסי והסנגור שלו לא עשו לנו חיים קלים בכלל, הטיחו בו שקרים על גבי שקרים והכפשות, והוא עמד שם והתמודד".

"אבן עצומה ירדה לנו מהלב בשנייה כששמענו את גזר הדין", היא אמרה. "מצד אחד אנחנו מאושרים שזה גזר הדין, אבל מצד שני זה לא מכפר, זה עדיין שם. זה ילווה אותנו לכל החיים".

עו"ד אלון שליכטר, פרקליטו של הצעיר שהותקף אמר בתגובה לפסיקה: "גזר הדין של בית המשפט המחוזי מדבר בעד עצמו, לנוכח העבירות המזעזעות והחמורות שביצע הנאשם באכזריות בקורבן העבירה ללא רחמים. בית המשפט גזר על הנאשם 21 שנים, ואכן זה מבטא את החומרה היתרה בהם. יחד עם זאת, שום עונש לא ירפא את הצלקת שנותרה בקורבן העבירה ומשפחתו וכל מה שנותר זה לעודד אותו, לחבק אותו ולתמוך בו. נבקש להודות גם לפרקליטות מחוז תל אביב, על עבודה מקצועית ואנושית כלפי נפגע העבירה ומשפחתו".

מטעמו של עורך הדין אלון שליכטר, פרקליטו של בן ה-17, נמסר: "מדובר בפסק דין תקדימי וחריג אשר בית משפט העליון מצא כי הוא חריג וחמור והשאיר את עונשו של הנאשם על 21 שנים כמספר ימי חייו. כל אדם שיקרא את הנסיבות בהן בוצעו העבירות כלפי נפגע העבירה ייסבור כי מדובר באירוע מזעזע, חמור ובעל מאפיינים מפלצתיים ללא כל רסן.

"נפגע העבירה ומשפחתו קיבלו את הכרעת בית המשפט העליון ומברכים עליה. יחד עם זאת, למרבה הצער הצלקת תישאר עימם לכל החיים, כל מה שנותר זה אנחת רווחה כי האירוע המשפטי מאחוריהם והם רוצים למסור את הערכתם לפרקליטות מחוז תל אביב ולפרקליטות המדינה על הליווי בהליך הקשה".

הפופולריים