עורך דינו של נתניהו: עומד מול מעצמה חקירתית כאילו מדובר בפשעי הנאצים

"רה"מ מול מעצמה חקירתית כאילו זה פשעי הנאצים"
בית המשפט העליון דן בעתירות נגד רה"מ: ישיב הלוואה מבן דודו? מייצג העותרים: היועמ"ש ומבקר המדינה מעבירים ביניהם את האחריות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

בית המשפט העליון דן היום (שני) בעתירות המבקשות להורות לראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב לבן דודו נתן מיליקובסקי 300 אלף דולר, ולמנוע מנתניהו לקבל הלוואה מחברו ספנסר פרטרידג' כל עוד ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה לא אישרה זאת.


במהלך דבריו אמר בא כוחו של נתניהו עו"ד יוסי כהן: "אנחנו עומדים מול לפחות 20 פרקליטים, מול היועמ"ש, מול מעצמה חקירתית כאילו מדובר בפשעים של הנאצים". בעקבות הערת נשיאת בית המשפט חזר בו כהן מההתבטאות הזו.

בדיון התברר כי הסיוע הכספי מספנסר פרטרידג' שאותו יבקש נתניהו מוועדת ההיתרים לאשר הוא כדי להחזיר לפרטרידג' את ההלוואה שנתניהו לקח ממנו.

עו"ד בועז ארד, בא כח התנועה לטוהר המידות, אחת משתי העותרות, אמר כי היועץ המשפטי לממשלה מסכים כי על נתניהו להשיב את הכסף שקיבל ממיליקובסקי, אך הוא מגלגל את אכיפת העניין למבקר המדינה, ואילו המבקר מגלגל ליועץ בחזרה. לדברי ארד, גם את החלק של 110 אלף שקל מהסכום הזה שנתניהו אכן טוען שנועד להוצאות המשפטיות שלו (וכל השאר להוצאות משפטה של שרה נתניהו) - לא החזיר ראש הממשלה.

העליון דן גם בעתירה נוספת של התנועה לטוהר המידות נגד ההלוואה של כשני מיליון שקל מפרטרידג'. במהלך הדיון שאלה הנשיאה אסתר חיות האם העתירה מעודכנת, שהרי ההלוואה כבר התבצעה.

בעוד יומיים אמורה ועדת ההיתרים להתכנס לדון בבקשת נתניהו לקבל מפרטרידג' מימון כספי, והשופטים תוהים מדוע על כך הם צריכים לעשות ביקורת שיפוטית כבר עכשיו.

הפופולריים