בג"ץ עשוי להתערב לטובתם של יועצי נתניהו

בג"ץ עשוי להתערב לטובתם של יועצי נתניהו
בית המשפט צפוי לקבל את עתירתם של יונתן אוריך, ישראל איינהורן ויוסי שלום נגד חיפוש המשטרה בטלפונים הניידים שלהם והשימוש בחומרים משם. לא צפויה התערבות במקרה של עופר גולן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן אוריך ועופר גולן
צילום: צילום: יונתן זינדל ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בג"ץ עשוי להתערב לטובתם של יועצי נתניהו, למעט עופר גולן. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי בית המשפט צפוי לקבל את עתירתם של יונתן אוריך, ישראל איינהורן ויוסי שלום נגד חיפוש המשטרה בטלפונים הניידים שלהם והשימוש בחומרים משם. אין מחלוקת כי קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום גם בלי החומרים מהטלפונים.


בחודש פברואר, לאחר שהמדינה הגישה ערעור בנושא, בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר חיפוש כירורגי במכשירים הניידים של ארבעה מיועצי ראש הממשלה. היועצים נחקרו בעקבות הטרדת עד המדינה שלמה פילבר, והמשטרה הודתה שחלק מהחיפושים בזמן החקירה נעשו שלא כדין. עם זאת, החליט בית המשפט לקבל את עמדת נציגת המשטרה ולאשר את המהלך. 

בינואר אישר בית משפט השלום בתל אביב למשטרה את צווי החיפוש בחומר שהוצא ממכשירו של עופר גולן בלבד - ולא משל היועצים האחרים. גם את החיפוש בטלפונו של גולן, יועץ התקשורת של משפחת נתניהו ומנהל קמפיין הליכוד, סייג השופט במגבלות ותנאים אותם הציב. 

שעות של חקירה והחרמת טלפונים: כל הפרטים בפרשת הטרדת עד המדינה

בכירים במטה הבחירות של הליכוד, בהם גולן ודובר הליכוד אוריך, נחקרו לפני יותר מחצי שנה ביחידת להב 433, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. החקירה החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת בחודש אוגוסט במהלך מערכת הבחירות האחרונה, ובו נראים אנשי מטה הליכוד לכאורה ממקמים רכב של חסידי ברסלב סמוך לביתו של פילבר, וקוראים כלפיו קריאות ברמקולים. 

הפופולריים