השוטר שירה בגבר בראש העין נחקר באזהרה במח"ש

השוטר שירה בגבר בראש העין נחקר באזהרה במח"ש
בחקירתו טען השוטר: "הוא דקר שוב ושוב. ניסיתי להדוף אותו כמה פעמים לפני הירי". לדבריו, "התקיפה והדקירות החלו עוד לפני האירועים שנראים בסרטון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אירוע הירי בראש העין, 30 באפריל 2020
צילום: צילום: פלאש 90

השוטר בן ה-28 שירה אתמול (חמישי) למוות בגבר בראש העין לאחר שנדקר על ידו, נחקר הלילה באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים, בגין ירי שלא כדין. בחקירתו אמר השוטר כי "האירוע הגיע בהפתעה גמורה. ניסיתי להדוף אותו כמה פעמים לפני הירי. התקיפה והדקירות החלו עוד לפני האירועים שנראים בסרטון". בתום החקירה שוחרר השוטר בתנאים בגבילים ובימים הקרובים תימשך חקירת האירוע. 

השוטר פירט על המקרה ואמר כי לפני הדקירה עמד לסיים את האירוע אליו הוזעק, וקרא למשפחת הצעיר לפנות לגורמי הרפואה המוסמכים. זאת משום שבקשתם לטיפולים פסיכיאטרים לא נמצאת בסמכות המשטרה. על פי גרסתו, לפני הדקירה הכל התנהל על מי מנוחות וטען כי "זה הגיע כהפתעה גמורה", רגע לפני שהתכוון לעזוב את המקום.

עורך הדין שגיא בלומפלד המייצג את השוטר מסר כי "הסרטון שהופץ באמצעי התקשורת מדבר בעד עצמו. נוכח סכנה מידית ומוחשית לחייו, לא נותרה לשוטר ברירה אלא לבצע ירי לעבר המנוח. אלמלא פעל השוטר להגן על חייו כדין, מהדורות החדשות היו מדווחות על אירוע שונה בתכלית. הלוואי שהיה סוף אחר לאירוע טראגי זה". 

הפופולריים