הפרקליטות נגד משפט חוזר לזדורוב: הרשעתו ברצח מוצדקת

הפרקליטות נגד משפט חוזר לזדורוב: הרשעה מוצדקת
בתשובה שהגישה לביהמ"ש העליון נאמר: "הבקשה למשפט חוזר על כל חלקיה, שזורה בטענות בעלות אופי קונספירטיבי, חסרות בסיס, לפיהן כל הגורמים המעורבים בתיק עשו יד אחת ב-14 השנים האחרונות להפליל אדם חף מפשע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן זדורוב בביהמ"ש העליון בירושלים, 20.10.2014
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) כי היא מתנגדת למשפט חוזר לרומן זדורוב: מחזור טענות שנדחו, נסיון לערער שוב על ההרשעות. עוד נכתב כי הבקשה למשפט חוזר מלאה בטענות קונספרטיביות וחסרות בסיס.

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט העליון את תגובתה לבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר ראדה. בתגובת המדינה נאמר כי הרשעת זדורוב מוצדקת וכי "ממילא לא מתקיימת בעניינו אחת העילות המאפשרות קיומו של משפט חוזר לפי החוק".

זאת לאחר שלטענת הפרקליטות - צוות של פרקליטים, שחלקם לא עסקו בתיק בעבר, בחן מחדש את התיק כולל את כל הראיות, את פסקי הדין, את הראיות החדשות לכאורה שצורפו לבקשה ואת נימוקי הבקשה.

עוד נכתב בתשובת הפרקליטות עי "חלק נכבד מבקשתו של זדורוב למשפט חוזר אינו אלא ניסיון לערעור נוסף על פסק הדין בעניינו, והוא שב וממחזר את הטענות שעלו במהלך משפטו ושנדחו על ידי בתי המשפט שהרשיעו אותו". עוד צוין כי "אין בטענותיו של זדורוב בבקשה כדי לערער על שלוש הראיות המרכזיות בהרשעתו - התוודות זדורוב בפני המדובב, הודאתו בפני החוקרים והשחזור שערך בזירה".  

בתשובה הושמעה גם ביקורת חריפה כלפי זדורוב לפיה "הבקשה למשפט חוזר על כל חלקיה, שזורה בטענות בעלות אופי קונספירטיבי, חסרות בסיס, לפיהן כל הגורמים המעורבים בתיק עשו יד אחת ב-14 השנים האחרונות להפליל אדם חף מפשע – המשטרה, התביעה והמעבדות הפורנזיות".

לפני כחמישה חודשים א"ק, שנחקרה בעבר בחשד למעורבות ברצח, זומנה לחקירה זמן קצר לפני שזדורוב ביקש משפט חוזר. עורך דינה של א"ק תומר שוורץ הדגיש כי היא לא נחקרה כחשודה, ולא תחת אזהרת חשוד, וכי מדובר היה במסירת עדות. עוד צויין בהודעת בא כוחה של א"ק, כי בעדותה היא חזרה על אותן טענות שהעלתה בפני רשויות אכיפת החוק בעבר, בראשן הטענה כי אין שום קשר בינה לבין הרצח של תאיר ראדה.

 

הפופולריים