שר המשפטים האריך את מצב החירום בבתי המשפט עד ה-16 באפריל

אוחנה האריך את מצב החירום בבתי המשפט עד אפריל
השר האריך את מצב החירום בתיאום עם מנהל בתי המשפט ועל דעת נשיאת בית המשפט העליון והיועץ המשפטי לממשלה. בהודעת משרד המשפטים הודגש כי מערכת המשפט ממשיכה לפעול במתכונת מצומצמת - בדומה למצב בתקופת הפגרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט העליון, ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים אמיר אוחנה חתם היום (ראשון) על התקנות המאריכות את מצב החירום בבתי המשפט בשל התפשטות קורונה עד 16 באפריל. מתוקף התקנות יימשך מצב החירום גם בבתי הדין לעבודה, בלשכות ההוצאה לפועל, בבתי הדין לערערים, בבתי הדין הדרוזיים ובבתי הדין השרעיים.

בהודעת משרד המשפטים נאמר כי השר האריך את מצב החירום בתיאום עם מנהל בתי המשפט ועל דעת נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. הודגש כי בניגוד לטענות של גורמים בתקשורת ובמערכת הפוליטית בשבוע האחרון, מערכת המשפט ממשיכה לפעול, אך במתכונת מצומצמת - בדומה למצב בתקופת הפגרה.


בשבוע שעבר הגיב בביטול השר אוחנה להאשמות לפיהן המגבלות שהוטלו על אזרחי ישראל נועדו למעשה למנוע את פתיחתו במועד של משפט בנימין נתניהו. המשפט אמור היה להיפתח ביום שלישי האחרון אך נדחה ל-24 במאי בשל מגבלות הקורונה ובשל צו החירום שהכריז על בתי המשפט. השר שוקל להאריך את תוקפו בשבוע נוסף. בריאיון לתוכנית "קלמן וסג"ל" הבהיר אוחנה: "ההחלטה שקיבלתי יחד עם כל הצוותים המקצועיים, הייתה לעבור למתכונת פגרה. אף החלטה לא התקבלה בנוגע ל-17 במארס".

בהמשך, קבע המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז ניזרי החלטת השר היתה בסמכותו ובהתייעצות עם הנהלת בתי המשפט. במכתב ששלח משרד המשפטים על דעתו של ניזרי בתגובה לפנייה בעניין של האגודה לזכויות האזרח נכתב עוד, כי המהלך הראשוני של הצו, שבו הוא ניתן למשך יממה, נעשה אחרי קבלת עמדת היועץ המשפטי לממשלה עצמו.

הפופולריים