בצל הקורונה: הבן לא שמר על כללי ההתקהלות והורחק מבית אביו

לא שמר על כללי ההתקהלות והורחק מבית אביו
הצעיר, בשנות ה-20 לחייו שגר עם אביו ובת זוגו החולה במחלה כרונית, נהג להביא לבית בני זוג מזדמנים לבית. בת זוגו של האב ביקשה ממנו לחדול מכך בשל מצבה הבריאותי והסכנה להידבקות בקורונה ולאחר שסירב פנתה לבית המשפט. לפי שעה הורחק הצעיר ל-6 ימים. השופטת: "התנהגותו נותנת בסיס סביר להניח כי הוא מהווה סכנה גופנית ממשית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וירוס קורונה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב הוציא היום (חמישי) צו הגנה חריג ובו הורה להוציא צעיר בשנות ה-20 לחייו מהבית שבו הוא גר עם אביו ובת זוגו של האב. הסיבה להוצאת הצו: הפרה לכאורה של צו משרד הבריאות האוסר על התקהלויות והבאת בני זוג מזדמנים לבית. המקרה פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

בת הזוג של האב, חולה במחלה כרונית ונמצאת בקבוצת סיכון להידבקות בקורונה. היא פנתה לצעיר וביקשה ממנו להישמע להנחיות. משנענתה בשלילה, פנתה לבית המשפט לענייני משפחה. בית המשפט נתן צו הגנה במעמד צד אחד למשך שישה ימים, ובו הורה לצעיר לצאת מביתו בתל אביב ואסר עליו להטריד את בת הזוג של האב. דיון נוסף במעמד הצדדים נקבע לשבוע הבא. השופטת איריס ארבל-אסל שישבה בדין קבעה בפסיקתה: "השתכנעתי כי התנהגותו של המשיב כלפי המבקשת נותנת בסיס סביר להניח כי הוא מהווה לה סכנה גופנית של ממש".

עו"ד ניר רוטנברג שייצג את בת הזוג של האב אמר: "מדובר בהחלטה די תקדימית לאור המצב שמתנהל כרגע במדינה ולאור הנחיות משרד הבריאות. זה כמו אלימות לכל דבר. כמו שבן אדם יכול להפיץ מחלה הוא לא חייב לאיים, הוא לא חייב לתת לך אגרוף או סטירה. הוא פשוט נמצא לידך, לא שומר על הכללים, לא שומר על מרחק שני המטרים, מסתובב בבית עולה ויורד נפגש עם כל מיני אנשים ועלול להפיץ את המחלה - למעשה הוא מסכן את בריאותך באותה מידה שהוא יכול לרוץ אחריך עם סכין".

עו״ד חי הבר המייצג את הצעיר מסר בתגובה: "מדובר בבקשה הזויה ובהחלטה הזויה ובלתי מתקבלת על הדעת מצד בית המשפט. עם כל הכבוד, לזרוק צעיר מביתו במצב בו אנו מצויים זה חוסר אחריות. כל טענות בדבר הפרת ההוראות מצדו אינן נכונות אלא לצערנו פרי היסטריה גמורה מצד בת זוגתו של האב. טוב היה עושה בית המשפט אם היה קובע דיון דחוף על מנת ללבן הסוגיה ולא מרחיק אדם מביתו וקובע דיון בעוד שבוע ימים". 

הפופולריים