אוחנה: "רבים הסיכויים שנמשיך את נוהל הפגרה השבוע"

אוחנה: רוב הסיכויים שנמשיך את נוהל הפגרה
שר המשפטים התייחס בביטול להאשמות לפיהן מגבלות הקורונה נועדו למנוע את פתיחת המשפט והבהיר כי פוליטיקאים לא התערבו בדחיית משפט נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר אוחנה באולפן
צילום: השר אוחנה באולפן

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב היום (ראשון) בביטול להאשמות לפיהן המגבלות החדשות שהוטלו על אזרחי ישראל נועדו למעשה למנוע את פתיחתו במועד של משפט בנימין נתניהו. המשפט אמור היה להיפתח ביום שלישי הקרוב אך נדחה ל-24 במאי בשל מגבלות הקורונה ובשל צו החירום שהכריז על בתי המשפט. השר שוקל להאריך את תוקפו בשבוע נוסף.

בריאיון לתוכנית "קלמן וסג"ל" הבהיר אוחנה: "ההחלטה שקיבלתי אתמול, יחד עם כל הצוותים המקצועיים, הייתה לעבור למתכונת פגרה היום. אף החלטה לא התקבלה בנוגע ל-17 במארס. כשישיבת הממשלה תסתיים, נקיים הערכת מצב מחודשת. רבים הסיכויים שנמשיך את נוהל הפגרה להמשך השבוע".


השר אוחנה כתב בחשבון הטוויטר שלו כי שופטי ההרכב במשפטו של ראש הממשלה נתניהו הם שהחליטו לדחות את תחילת משפטו של ראש הממשלה בלי שום מעורבות של הדרג הפוליטי.

על פי הצו, כל גופי מערכת המשפט, למעט בית המשפט העליון, רשות האכיפה והגבייה, הפרקליטות והסנגוריה הציבורית, יעבדו במתכונת חירום. היום תתקבל החלטה על המשך המדיניות. דוברות בתי המשפט הודיעה כי היום תדון הממשלה בתקנות לשעת חירום, שישפיעו גם על דיונים בבתי המשפט.

בתגובה לצו, התנועה לאיכות השלטון פנתה הלילה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להקפיא לאלתר את התקנות שתיקן שר המשפטים על עיכוב הדיונים בבתי המשפט. לטענת התנועה, "אוחנה הוא שר זמני בממשלה זמנית שמעולם לא קיבלה את אמון הציבור, ושימוש בתקנות החדשות על מנת לחלץ את נתניהו מהעמדה לדין הוא חמורה ומדובר בעליית מדרגה נוספת ברמיסה של רשויות אכיפת החוק במדינת ישראל".

הפופולריים