פרשת הכת בירושלים: הפרקליטות מתקשה להוכיח את האישום העיקרי

פרשת הכת בירושלים: קושי בהוכחת האישום העיקרי
הפרקליטות מתקשה להוכיח את הסעיף המשמעותי ביותר באישום – "החזקה בתנאי עבדות". בימים אלו מתבצעות השלמות חקירה כדי לבסס את האישום • פרקליטיו: "צח כמו שלג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהרן רמתי, אהרון רמתי, כת, ירושלים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכת בירושלים: כחודש אחרי שהפרקליטות הודיעה על כוונתה להגיש כתב אישום נגד אהרן רמתי, החשוד שעמד בראש כת בירושלים, מודיעה הפרקליטות כי היא חוזרת בה מההצהרה בשל קשיים בהאשמתו בסעיף העיקרי של החשדות – החזקה בתנאי עבדות – הסעיף המשמעותי ביותר באישום. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

גורם המעורב בפרטי החקירה אמר לכאן חדשות: "הקושי הוא להאשים את רמתי בסעיף ההחזקה בתנאי עבדות. יש פער בין הראיות שנאספו במהלך החקירה לבין היכולת להאשים אותו בסעיף הזה על סמך אותן ראיות". בימים אלו מתבצעות השלמות חקירה כדי לבסס את האישום באותו סעיף. עורכי דינו של רמתי, עו"ד אילן כהן ועו"ד שמעון קוקוש, מסרו בתגובה: "מרשנו צח כשלג ולא דבק בו רבב".


לפני כחודש קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים את ערעורו של רמתי, והורה לשחררו למעצר בית של 30 יום, תוך איסור על יצירת קשר עם בנות המדרשה. באופן חריג ולמרות הצהרת תובע שהוגשה לבית המשפט, הפרקליטות חזרה בה מכוונתה להגיש את כתב האישום נגדו ביום ראשון. שחרורו של רמתי למעצר בית נעשה בניגוד לעמדת המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים בדיון.

בפרקליטות הייתה התלבטות על הגשת כתב האישום, והחליטו לפי שעה שלא להגיש אותו, על אף הצהרת התובע. לפני הדיון בערר שהגישו הסנגורים של רמתי, ניצלו את ההזדמנות בפרקליטות להודיע לבית המשפט על ההסכמה לשחררו.

הפופולריים