פרשת הצוללות: במשרד הביטחון מקשים על העברת חומר החקירה לסנגורים

תיק 3000: קשיים בהעברת חומר החקירה לסנגורים
המלמ"ב מונע העברת חלקים נרחבים מהחומר שהוגדרו כמסווגים, ומציב תנאים לקבלתם. זאת, חודשיים אחרי ההחלטה להעמיד לדין כמה מהמעורבים כפוף לשימוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללת
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (המלמ"ב) מקשה על העברת חומרי החקירה לסנגורים בתיק 3000, חודשיים אחרי ההודעה על כתבי אישום כפוף לשימוע למעורבים. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב. חלקים נרחבים מחומר החקירה הוגדרו מסווגים, גם כאשר מדובר בחלקי עדויות שאינם נוגעים ישירות לעניינים ביטחוניים.

החומר לא מועבר לעורכי דינם של החשודים, אלא אם הם מתחייבים להתאים את משרדיהם לקבלת חומר ביטחוני, תוך השקעת סכומי עתק על חשבונם או לצפות בחומרים תחת פיקוח. זאת, כאשר נאסר עליהם להוציא סיכומים שכתבו או כל דבר אחר.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "על פי חוק, כאשר ביטחון המדינה מחייב זאת, ייצוג בהליכי חקירה ומשפט יתבצע בידי מי שאושר לכך על ידי הוועדה לאישור סניגורים. בהתאם להחלטת הוועדה, הייצוג בתיק מותנה בעמידה במגבלות ביטחון מידע ושמירה על סודיות. בימים אלה מתבצעות הפעולות הנדרשות ליישום החלטת הוועדה. החומרים שאינם מסווגים יועברו אל עורכי דין ללא מגבלות, ואילו החומרים המסווגים יועמדו לרשות עורכי הדין לאחר שיעמדו במגבלות ביטחון המידע שנקבעו". 

הפופולריים