משפט נתניהו: השופטים טרם פונו מתיקיהם הקודמים

משפט נתניהו: השופטים טרם פונו מתיקיהם הקודמים
הדבר עלול לגרום עיכוב נוסף בפתיחת המשפט. הדיון הראשון לא יתקיים לפני הבחירות. השופטים יתכנסו בימים הקרובים לישיבה ראשונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרכב השופטים שידונו בתיקי נתניהו: רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם
צילום: צילומים: אתר הרשות השופטת

השופטים שנבחרו לדון במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, טרם פונו מכל המשימות האחרות שעל שולחנם, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. הדבר עשוי להביא לדחייה נוספת בקיום ההליכים. הדיון הראשון לא יתקיים לפני הבחירות, שכן ראש הממשלה, כנאשם, אמור לקבל הודעה של שבועיים לפחות לפני הדיון.

לקריאת כתב האישום המלא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו - לחצו כאן

השופטים שמונו נחשבים ראויים ומקצועיים ויש על כך הסכמה. בין היתר אמר בעבר סניגורו של אהוד אולמרט כי השופטת פרידמן-פלדמן, שהרשיעה את ראש הממשלה לשעבר, הייתה עניינית מאוד. ישנם שופטים בכירים שלא נכללו בהרכב, בגלל שהם פורשים או יוצאים לשבתון בשנתיים או שלוש השנים הקרובות. שופטים אחרים שוקלים מועמדות לבית המשפט העליון בסבב הצפוי בעוד שנתיים, ולכן לא נכללו בהרכב. 

השופטת פרידמן-פלדמן ישבה בהרכב שהרשיע את אולמרט בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים בפרשת טלנסקי. בסיבוב השני של משפטו, היא זכתה לביקורת פנימית לאחר שכתבה כי הייתה מרשיעה את אולמרט גם בסיבוב הראשון, בניגוד לחבריה שזיכו אותו. השופט שחם, שנחשב מומחה בתחום הגבלים עסקיים, היה בדעת מיעוט בתיק צחי הנגבי וחשב שיש להרשיעו, אולם לבסוף נפסק כי יש לבטל את האישום מטעמי הגנה מן הצדק.

מוקדם יותר היום הגישה הפרקליטות את הנימוקים להגשת כתב האישום בתיקים נגד ראש הממשלה, לפני הוצאת תעודות חיסיון על כל החומרים. הפרקליטות כתבה כי "משעה שהוחלט על הגשת כתב האישום נכון יהיה להגישו ולא להמתין עד להשלמת ההליך של הוצאת תעודת חיסיון". הפרקליטות אומרת עוד כי הטיפול בבקשות החיסיון הסתיים והחל תהליך הצגתן לגורמים המוסמכים לחתימתן.

הפופולריים