נקבע הרכב השופטים שידון בתיקי נתניהו

נקבע הרכב השופטים שידון בתיקי נתניהו
בראש ההרכב תעמוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, ולצידה השופטים משה בר-עם ועודד שחם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, 15.12.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יותר משבועיים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הגיש את כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (רביעי) כי תיקיו יישמעו בפני הרכב של שלושה שופטים. בראש ההרכב תעמוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, ולצידה השופטים משה בר-עם ועודד שחם.

לקריאת כתב האישום המלא נגד בנימין נתניהו – לחצו כאן

השופטת פרידמן-פלדמן ישבה בהרכב שהרשיע את אולמרט בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים בפרשת טלנסקי. בסיבוב השני של משפטו, היא זכתה לביקורת פנימית לאחר שכתבה כי הייתה מרשיעה את אולמרט גם בסיבוב הראשון, בניגוד לחבריה שזיכו אותו. השופט שחם, שנחשב מומחה בתחום הגבלים עסקיים, היה בדעת מיעוט בתיק צחי הנגבי וחשב שיש להרשיעו, אולם לבסוף נפסק כי יש לבטל את האישום מטעמי הגנה מן הצדק.


הרכב השופטים שידונו בתיקי נתניהו: רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם (צילום: אתר הרשות השופטת)

נשיא בית המשפט המחוזי אהרון פרקש, שקבע את ההרכב, לא שיבץ בו את עצמו, בין היתר בשל משכו הארוך הצפוי של המשפט. הנשיא אמור לפרוש מתפקידו בעוד כשלוש שנים, ולפי הערכות משפטו של נתניהו יתארך מעבר לתקופת הזמן הזו.

בתחילת החודש הודיעה הוועדה למתן היתרים במשרד מבקר המדינה כי תתכנס על מנת לדון מחדש בבקשת נתניהו, לגייס תרומות לטובת מימון הוצאותיו המשפטיות. בהודעת הוועדה, בראשות השופטת בדימוס נחמה מוניץ, נמסר כי היא תתכנס בקרוב כדי לשמוע את טיעוני ראש הממשלה, ולהבהיר החלטה קודמת בנושא, כשהרכב הוודעה היה שונה ודחה את בקשת נתניהו. 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר אותת לאנשיו כי לא יסכים להגיע לעסקת טיעון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורמים בפרקליטות ציינו כי עמדתו של מנדלבליט נובעת מהטענות של נתניהו נגד החקירה ונגד אנשי הפרקליטות.

הפופולריים