לאחר שהורשע בהסתה לטרור: 28 חודשי מאסר לשייח' ראאד סלאח

28 חודשי מאסר בפועל לשייח' ראאד סלאח
נגד סלאח הופעל עונש מאסר של שמונה חודשים שעמד לחובתו. השופט: "למילים יש עוצמה. הן יכולות להרוג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראאד סלאח במשפט בשנת 2018
צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (שני) עונש של 28 חודשי מאסר בפועל ו-18 חודשי מאסר על תנאי על שייח' ראאד סלאח שהורשע לפני כחודשיים בעבירות של הסתה לטרור ותמיכה בהתארגנות אסורה. כמו כן הופעל עונש מאסר על תנאי של שמונה חודשים שעמד לחובתו של סלאח אך חציו יהיה בחפיפה וחציו במצטבר.

השופט שלמה בנג'ו ציין קבע כי לאור עבירות קודמות של סלאח  ולאור המניע האידיאולוגי המובהק נשקפת ממנו מסוכנות רבה, דפוס הפעולה שלו לפי בית המשפט רק החמיר במהלך השנים. כמו גם אז היום הוא השתמש ברטוריקה מתסיסה שיש בה הסתה לטרור.

"למילים יש עוצמה, הן יכולות להסית לאלימות לטרור ולהרוג. הסתה היא הסתה היא הסתה". השופט הזכיר בגזר הדין את דבריו של סלאח במהלך הטיעונים לעונש לפיהם הכרעת הדין חיזקה את דעתו כי הדברים שאמר הם חלק מאמונתו.  הנאשם לא נטל שמץ של אחריות על מעשיו ולא הביע חרטה כלשהי. השופט בנג'ו ציין שחריגה מגבולות חופש הביטוי כאשר היא מבוצעת על ידי איש ציבור חמורה יותר והנאשם מילא מספר תפקידים ציבוריים והוא מנהיג דתי וחברתי, למעשיו משקל גדול והשפעה על רבים.


עוד אמר השופט בנג'ו כי העבירות בוצעו תוך תכנון מחשבה והכנה מראש. כזכור סלאח הורשע בגין פרסומים בעיתונות ברשתות החברתיות ובנאומים אשר נקבע שהיה בהם משום הסתה לטרור, אחד מהם הוא בנאום בהלווייתם של המחבלים מאום אל פאחם שביצעו את הפיגוע בהר הבית בו נרצחו שני שוטרים. בנוסף הביע תמיכה בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוא עומד בראשו ובארגוני המוראביטון והמוראביטאת לאחר שאלו הוצאו אל מחוץ לחוק.  במשך במהלך רוב הקראת גזר הדין חייך שייח' סלאח והניד בראשו מצד לצד.

הפופולריים