היועמ"ש מבהיר לבג"ץ: זוגתו של יועמ"ש הכנסת אינה עוסקת בבקשת החסינות

היועמ"ש: רעיית יועמ"ש הכנסת לא עסקה בחסינות
מנדלבליט מדגיש בתשובתו לבית המשפט העליון שהוא לבדו קיבל את ההחלטה על הגשת כתב האישום נגד נתניהו ועל תוכנו • בעתירת הליכוד נטען כי ינון "מצוי בניגוד עניינים חמור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנדלבליט וינון
צילום: פלאש 90

סוגיית החסינות לראש הממשלה: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מבהיר היום (רביעי) בתשובתו לבג"ץ כי המשנה שלו עמית מררי, בת זוגו של היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון, אינה עוסקת בבקשת החסינות של בנימין נתניהו.

בתשובתו לבג"ץ על העתירה שהגישו הליכוד וחבר הכנסת מיקי זוהר ציין היועץ המשפטי מנדלבליט כי מתוקף תפקידה השתתפה העורכת דין מררי בישיבות שקיים בנוגע לתיקי החקירה נגד ראש הממשלה. היא השתתפה בישיבות כבר בשלב ליווי החקירות ולאחר מכן גם בדיונים שבהם נבחן אם להגיש כתבי אישום כפוף לשימוע, בישיבות השימוע, ובישיבות שבהן הוחלט להעמיד את ראש הממשלה לדין. מנדלבליט מדגיש בתשובתו לבית המשפט העליון שהוא לבדו קיבל את ההחלטה על הגשת כתב האישום ועל תוכנו.

ביום ראשון עתרו הליכוד וחבר הכנסת מיקי זוהר לבג"ץ נגד היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון. בעתירה כתבו כי ינון "מצוי בניגוד עניינים חמור". מאוחר יותר באותו יום פרסם היועץ המשפטי לכנסת איל ינון את חוות דעתו בנוגע להקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה. הוא קבע שיושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, לא יכול למנוע את כינוסה.

חוות הדעת פורסמה לאחר שבית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסומה. כמו כן, נכתב שאם הוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה – ויהיה על אדלשטיין להיענות לדרישה זו.

הפופולריים