פרסום ראשון: היועמ"ש יכנס התייעצות כדי להכריע בתיקי דרעי, ליצמן וביטן לפני הבחירות

היועמ"ש יכנס התייעצות בתיקי דרעי, ליצמן וביטן
מנדלבליט יכנס את יועציו כדי להגיע להכרעה בנוגע לשני השרים וחבר הכנסת - עד חודש לפני הבחירות. נגד השלושה יש כבר המלצות של המשטרה והפרקליטות להגשת כתב אישום • נתניהו בשיחות סגורות על עצירת סבב מינויי השרים: "חוצפה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי, יעקב ליצמן ודוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לכנס כבר בשבוע הבא התייעצות, כדי להכריע עוד לפני הבחירות בתיקים נגד שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי וחבר הכנסת דוד ביטן. כך פורסם הערב (שישי) לראשונה ב"השבוע" בכאן 11. מנדלבליט יכנס את יועציו במטרה להגיע להכרעה לגבי השלושה - עד חודש לפני הבחירות בשניים במארס.


ליצמן חשוד בעבירת שוחד ודרעי בעבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. בתיק של דרעי כבר ניתנה המלצה של פרקליטות מיסוי וכלכלה על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע. בתיק ליצמן גם כן גובשה החלטה בפרקליטות מיסוי וכלכלה, ופרקליט המדינה היוצא שי ניצן הצטרף להמלצה. 

גם נגד חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד המליצו המשטרה והפרקליטות להגיש כתב אישום בגין קבלת שוחד במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. היום הודיע ביטן כי הוא החליט לוותר על המינוי לתפקיד שר החקלאות, בשל העיכוב בסבב המינויים - בשל הביקורת של בג"ץ. בהודעתו מסר ביטן כי "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתלות שונות, עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן".

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בעקבות הודעתו של ביטן כי "הוא נהג נכון כשוויתר על המינוי. איש ציבור שנחשד בפלילים צריך לפנות את מקומו וללכת להילחם על חפותו". עוד הוסיפה התנועה כי היא קוראת ליועץ המשפטי לממשלה "למצות את הדין באופן המהיר ביותר שניתן, כדי להימנע מהימשכות ההליכים שגורמת לעינוי דין עבור הנחקר".


אתמול החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את כל סבב המינויים שתוכנן בממשלה ביום ראשון. זאת  בשל ביקורת שהשמיע בג"ץ בפסק דין שניתן אתמול על הליך מינויי השרים בממשלת מעבר. בעתירה שהוגשה לבג"ץ בנוגע למינויו של נפתלי בנט לשר הביטחון, נקבע שהעיתוי מעורר קושי, וכי לא יהיה ניתן לקבל התנהלות שממשלת מעבר, שאינה נהנית מאמון הכנסת, תנצל את הסמכות הנתונה לה ותגדיל עד בלי די את מספרם של חברי הממשלה ללא אישור הכנסת. 

בשיחות סגורות אמר נתניהו על עצירת סבב המינויים: "התחייבתי בפני ביטן לפני שנה וחצי, החלטתי לממש את ההבטחה. חוצפה - מצד אחד מחייבים אותי לפנות תיקים, ומצד שני טוענים שהמינויים בעייתיים".

הפופולריים