גורם בסביבת נתניהו: דחיית ההצהרה - חשש להצטייר כפוגע בדיון בבג"ץ

דחיית הצהרת רה"מ - חשש להצטייר כפוגע בבג"ץ
נתניהו נועד היום עם פרקליטו והחליט להימנע מלהגיש היום את בקשת החסינות. לפני ביטול ההצרה ייעצו לראש הממשלה מקורבים לו לבקש חסינות לפני הדיון בבג"ץ כדי להפוך אותו לתיאורטי בלבד. בכיכר הבימה בת"א מפגינים כ-500 בני אדם בתמיכה בנתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, נאום ניצחון בפריימריז, 27.12.19
צילום: צילום: פלאש 90

גורם בסביבת נתניהו אומר הערב (שני) כי הסיבה להחלטה לדחות את ההצהרה שהתכוון ראש הממשלה לקיים היום נובעת מחשש להצטייר כמי שמנסה לפגוע בדיון בבג"ץ מחר בשאלה האם ניתן להטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה תחת כתבי אישום.


נתניהו נועד היום ממושכות עם פרקליטו ובסוף החליט להימנע מלהגיש היום את בקשת החסינות. לפני ביטול ההצרה ייעצו לראש הממשלה מקורבים לו לבקש חסינות לפני הדיון בבג"ץ כדי להפוך אותו לתיאורטי בלבד.

יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, נפגש היום עם יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, לדון באפשרות שישראל ביתנו תתמוך בהקמת ועדת הכנסת. כזכור, ליברמן אמר בעבר שלא יתמוך בכך וללא קולות סיעתו לא ניתן יהיה להקים את הוועדה שתדון בחסינות נתניהו. גורם בישראל ביתנו אומר היום כי בסיעתו שוקלים בכל זאת תמיכה בהקמת הוועדה. עם זאת, ההערכות הן עדיין כי הסיכוי להקמת ועדת הכנסת בכנסת הנוכחית - קלוש.


ראש הממשלה נתניהו אמר הערב בסרטון שפרסם כי יש מי שמנסים לגרור את בית המשפט העליון לתוך המגרש הפוליטי כדי שיכפיש ויסכל משפטית את מועמדותו לראשות הממשלה. "אני לא מעלה על דעתי שבית המשפט העליון של מדינת ישראל ייפול לתוך המלכודת הזאת. בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה רק העם ולא אף אחד אחר. כך תמיד היה וכך תמיד יהיה.


בכיכר הבימה בתל־אביב מפגינים הערב כ-500 אנשים בתמיכה בראש הממשלה נתניהו. את ההפגנה יזם ארגון "אם תרצו" תחת הכותרת "עוצרים את ההפיכה השיפוטית". זאת לקראת הדיון מחר בבג"ץ. מארגני ההפגנה גידרו אזור המיועד לצוותי שידור כדי למנוע הישנות של אירועי תקיפת עיתונאים, כפי שהיה בהפגנת תמיכה קודמת בנתניהו.


שלושה שופטי בג"ץ ובראשם נשיאת העליון יתכנסו מחר בבוקר לדון בעתירה בעניין הרכבת ממשלה בידי נאשם. מחר לא צפויה החלטה אם נתניהו יכול או לא יכול לקבל מנדט להרכבת ממשלה. סביר כי יתרחשו אחד משני תרחישים: הראשון, החלטה בזמן מאוחר יותר לדחות את העתירה תוך שמירת הזכות לעותרים לעתור שוב אם ראש הממשלה ינצח בבחירות או בשלב אחר. תרחיש שני, דיון שייתקיים כפי הנראה בהרכב מורחב של שופטים. התרחיש לפיו יכריעו שלושת השופטים מחר נחשב לא סביר בשל רגישות הסוגיה והיעדר עמדת היועץ המשפטי לממשלה. 


הפופולריים