ראש הממשלה הגיש את בקשת החסינות: "כתבי האישום הוגשו בחוסר תום לב"

נתניהו ביקש חסינות: האישום הוגש בחוסר תום לב
במכתב הבקשה שהעביר ליו"ר הכנסת נכתב כי הוא הופלה ביחס לראשי ממשלה אחרים. בהצהרתו אמר הערב ראש הממשלה: "על פי החוק אין שום אפשרות לאף אחד להימנע מדין" • יושב ראש כחול לבן מסר הצהרה זמן קצר לאחר מכן וטען כי נתניהו יודע שהוא אשם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש הערב (רביעי) רשמית את בקשת החסינות שלו מהכנסת ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. בהצהרה שנתן זמן קצר קודם לכן אמר נתניהו כי הוא עושה זאת משום שבכוונתו להמשיך להוביל את ישראל. במכתב בן 10 עמודים שהגישו עורכי דינו נכתב כי כתב האישום הוגש בחוסר תום לב, ניהול ההליך הפלילי נגד ראש הממשלה בשלב זה יגרום נזק של ממש לתפקוד הכנסת ולייצוג רצון הבוחרים וכי ראש הממשלה הופלה מול ראשי ממשלות אחרים.

ראש הממשלה ביקש במכתבו לקבל את מלוא חומר החקירה נגדו. לטענתו הוא קיבל לקראת השימוע חומרי חקירה חלקיים ועכשיו הוא צריך את כל חומר החקירה כדי שיוכל למצות את הטיעונים שלו לגבי החסינות. בפרשה 2,000 טוען ראש הממשלה לחסינות מהותית שכן עשה את המעשים במסגרת פעילותו הפרלמנטרית. המשמעות של חסינות מהותית היא הגנה ללא הגבלת זמן באישום זה, גם אחרי  פיזור הכנסת.

בהצהרתו תקף נתניהו את יושב ראש כחול לבן בני גנץ – שהלם בחזרה דקות אחדות לאחר מכן בהצהרה משלו. ראש הממשלה אמר: "בכוונתי לפנות ליושב ראש הכנסת ולבקש חסינות כדי להמשיך ולשרת. חסינות היא זמנית, בכוונתי להתייצב בבית המשפט כדי לרסק את העלילות נגדי". גנץ השיב: "נתניהו יודע שהוא אשם".

עוד אמר ראש הממשלה: "בדמוקרטיה – רק העם מחליט מי ינהיג אותו. בעוד שאנחנו מסכמים עשור של עשייה אדירה, היריבים שלנו מסכמים עשור של 'רק לא ביבי'. זאת הבשורה היחידה של בני גנץ, שמשיק הערב את מסע הבחירות שלו. יש אנשים שעברו עבירות חמורות ולהם יש חסינות אוטומטית לכל החיים. הם פשוט בצד הנכון של התקשורת והשמאל".


נתניהו המשיך: "בני גנץ – שלקח 50 מיליון שקלים של כספי הציבור ללא מכרז ושלשל לכיסו ארבעה מיליון שקלים – אפילו לא נחקר. או יאיר לפיד, שתמורת סיקור חיובי בידיעות אחרונות העביר למו"ל העיתון עשרות מיליונים מכספי הציבור וקידם עבורו את החוק לסגירת "ישראל היום"– גם הוא לא נחקר".

• מה השלבים מרגע הגשת החיסונת? כל הפרטים

נתניהו קרא להסיר את כל צווי איסור הפרסום הנוגעים לכל מי שחקר והכין את כתבי האישום נגדו כדי שהציבור יידע את כל המניעים הנסתרים העומדים מאחורי תפירת התיקים נגדו, כלשונו. עוד אמר כי בג"ץ צריך לפסול על הסף את הדרישה למנוע ממנו להתמודד על ראשות הממשלה.


בהצהרה שמסר זמן קצר לאחר מכן, אמר בני גנץ: "זהו יום קשה למדינה ויום עצוב גם לי. נתניהו מסיט אותנו לשוליים. נתניהו יודע שהוא אשם. או שתהיה פה ממלכת נתניהו או מדינת ישראל. או שינצח האינטרס של נתניהו או האינטרס של מדינת ישראל. כחול לבן תפעל להקמתה של ועדת הכנסת על מנת למנוע מתן חסינות למואשם בפלילים".

עוד אמר גנץ כי דברי ראש המשלה נגד חברת "הממד החמישי", שעמד בראשה, "יטופלו בהמשך": "ננצח בבחירות ונרכיב ממשלה. נתניהו יצא להגן על עצמו בחצרות המשפט. כל מה שנתניהו על המימד החמישי זה שקר שיטופל בנפרד".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נתניהו אמר בשיחה עם מקורביו כי הוא חושש שהגשת הבקשה תפגע בקמפיין הבחירות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הפופולריים