דריסת הרוכבים בשרון: ערעור המשטרה התקבל – מעצרו של הנהג הוארך

דריסת הרוכבים: הערעור התקבל – מעצר הנהג הוארך
בית המשפט המחוזי החליט להאריך את מעצרו של יונתן פדידה עד ליום שני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן פדידה, חשוד בדריסת רוכבי האופניים בשרון
צילום: צילום: אורלי אלקלעי

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל הבוקר (שישי) את ערעור המשטרה, והחליט להאריך את מעצרו של יונתן פדידה, החשוד בדריסת רוכבי האופניים תומר וינשטיין ויניב לוגסי – עד ליום שני. בכך הפך את החלטת בית משפט השלום שהורה לשחרר את הנהג למעצר בית. 

אתמול מתח בהחלטתו השופט ארז מלמד ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. השופט ביקש לראות בדיון את פעולות החקירה שבוצעו מאז הארכת המעצר האחרונה, ושאל מהן הפעולות הנוספות שהמשטרה צריכה לבצע. הוא ציין כי "דעתו של בית המשפט אינה נוחה", והוסיף: "ההתרשמות שלי היא שמשטרת ישראל לא ממש עשתה את עבודתה". בהחלטתו כתב: "בנסיבות אלו לטעמי ניתן לשקול שחרורו של החשוד כבר בשלב זה, ואין הכרח להארכת מעצר רביעית". 

גם בדיון שנערך בעניינו של פדידה מוקדם יותר השבוע מתח השופט ביקורת על תפקוד המשטרה וקבע כי לא בוצעו פעולות חקירה. בדיון אף התברר כי פדידה לא נחקר אפילו פעם אחת בכל ימי מעצרו. לביקורת הצטרף עורך דינו של החשוד, עדי כרמלי, שאמר: ״החקירה הזו מנוהלת ברשלנות, ללא התייחסות לחומרת האירוע. היא מנציחה קרקס תקשורתי על גבי ההרוגים״. השופט העיר כי הוא מסכים עם הדברים ופנה לחוקרים: "הפסיקו עם הסיסמאות".

הפופולריים