יפה יששכר: נעמה רוצה לערער לערכאה גבוהה יותר

יפה יששכר: נעמה רוצה לערער לערכאה גבוהה יותר
אחרי שביקרה אותה הבוקר בכלא, סיפרה האם כי נעמה מאוד מוטרדת וייתכן שהיא תועבר לכלא אחר, אך הוסיפה שהיא שואבת נחמה מהאהבה שהיא מקבלת מתומכיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר בדרכה לבית המשפט, דצמבר 2019
צילום: צילום: אי-אף-פי

יפה, אמה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה, ביקרה אותה הבוקר (שלישי) בכלא בפעם הראשונה מאז דחיית הערעור על גזר דינה בבית המשפט ביום חמישי האחרון. לאחר מכן פרסמה האם פוסט בפייסבוק שבו סיפרה כי "הפגישה הייתה טעונה ונעמה מאוד מוטרדת" וברצונה להגיש ערעור לבית משפט גבוה יותר. "היא לא מוכנה להאמין שזהו גזר דינה, ובצדק", כתבה.

לדבריה, "עשרה ימים לאחר גזר הדין היא אמורה לקבל תוקף של אסירה בכלא רגיל וזה יכול להיות בכל מקום ברוסיה. היא מצפה להגיע הביתה והיא מרגישה שזה רק מתרחק בזמן שהיא נשאבת עמוק יותר אל תוך תרחיש הבלהות הזה".

האם, שניסתה לעודד את נעמה, סיפרה: "אמרתי לה שהיא מלכה. היא אמרה שהיא גאה בעצמה שהכול יצא לה מהפה בלי לגמגם בכלל, שהיא באמת התאמנה הרבה והיה לה חשוב להשמיע את קולה בבירור, למרות שהכול שם בסוף התגלה כהצגה אחת גדולה".

יששכר המשיכה וכתבה: "היא סיפרה לי שבזמן שהייתה בתוך תא הזכוכית ועינייה הצטלבו עם כל מי שהיה באולם, כתבים זרים, עיתונאים ישראלים, היא הרגישה את האהבה שלהם. הם חייכו אליה בעיניים חמות ומאירות וזה סיפק לה נחמה קטנה לרגעים הקשים של אחרי המשפט. אנחנו לא נפסיק להילחם לשחרורה, וגם לא היא. אין ספק שיש בה כוח אינסופי שמדהים אפילו אותי, אני לא יודעת מאיפה היא שואבת אותו. אני כל כך רוצה להאמין שבקרוב זה ייגמר והיא תהיה איתי שוב בבית".

בית המשפט במוסקווה דחה ביום חמישי את ערעורה של נעמה על גזר דינה וקבע כי העונש שנגזר עליה, שבע שנות מאסר וחצי, יישאר על כנו. יששכר הורשעה בשל תשעה גרם של סם מסוג קנאביס שנמצאו בחפציה, כאשר טיסתה עצרה במוסקווה.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים