לוין: "זו מערכת משפט שיש לה מדינה, ולא ההיפך"

לוין: "זו מערכת משפט שיש לה מדינה, ולא ההיפך"
שר התיירות התייחס לביקורת סביב מינויה של עו"ד אורלי בן ארי גינזברג לממלאת מקום פרקליטת המדינה: "מערכת המשפט ממנה בשיטת 'חבר מביא חבר'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר התיירות יריב לוין התייחס היום (רביעי) לביקורת סביב מינויה של עורכת הדין אורלי בן ארי גינזברג לממלאת מקום פרקליטת המדינה: "מסתבר שהמינויים במערכת המשפט שלנו נעשים בשיטת 'חבר מביא חבר'. שורש הרע הוא בשיטת המינויים עצמה". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב תקף השר לוין: "זו מערכת משפט שיש לה מדינה, ולא מדינה שיש לה מערכת משפט". 

האזינו לריאיון המלא עם השר יריב לוין בכאן רשת ב

נשיאת בית הדין לעבודה לשעבר, השופטת בדימוס נילי ארד, התייחסה לטענה כי אמון הציבור בפרקליטות ירד ואמרה כי: "חשבון נפש כולנו עושים, כל יום כל היום. גם בפרקליטות טועים. הפרקליטות היא לא גוף עלום שבא להזיק למדינה". השופטת ארד הביעה צער על כך ששר המשפטים אמיר אוחנה לא הזכיר את פרקליט המדינה היוצא בטקס הפרידה ממנו היום והוסיפה: "אפשר היה להאריך את מינויו של שי ניצן".

אתמול הודיע השר אוחנה שהמשנה לפרקליטת מחוז מרכז, עורכת הדין אורלי בן ארי גינזברג, תמונה לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה. זאת בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבלבליט. היועץ הודיע לשר המשפטים כי המינוי "חורג באופן קיצוני ממתחם הסבירות ולכן יש מניעה משפטית באישורו". מנדלבליט הוסיף במכתבו "לצערי החלטת לבחור מועמדת שאינה מקרב הדרג הבכיר בפרקליטות, ושאינה עונה לאמות המידה הנדרשות לתפקיד זה״.

הפופולריים