המשנה לפרקליט אישר להמשיך הסכם עם עד מפוקפק

המשנה לפרקליט אישר להמשיך הסכם עם עד מפוקפק
העד המכונה "האתרוג", המעיד נגד ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול, זייף צו מילואים והמשיך לבצע עבירות פליליות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסי אבוטבול
צילום: צילום: פלאש 90

העד המכונה "האתרוג", המעיד בימים אלו נגד ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול, זייף צו מילואים והמשיך לבצע עבירות פליליות. למרות זאת, בשבוע האחרון אישר המשנה לפרקליט המדינה, שלמה למברגר, להמשיך את ההסכם איתו. כך עלה ממסמך ששלחה התביעה לסנגוריו שנחשף היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בלוד.

ההסכם עם "האתרוג" נוגע לעדותו נגד אבוטבול בפרשת רצח עו"ד יורם חכם ובפרשות רצח אחרות. הפרקליטות מסרה בתגובה: "תמצית הנימוקים להחלטה נמסרה להגנה, בית המשפט יבחן אותם במקרה הצורך".

עורך הדין חכם ייצג את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשיעה ובעבירות נוספות, ושהה במעצר עד תום ההליכים בכלא רימונים. במרץ 2008 סבר אבוטבול כי חכם ויתר על חקירה של עד תביעה במשפטו, ועל כן פיטר אותו בשיחת טלפון מהכלא. לאחר שיישרו את ההדורים ביניהם, חזר חכם לייצג את אבוטבול. עם זאת, על פי כתב האישום, אבוטבול החליט לרצוח את חכם, כיוון שלא היה מרוצה מעבודתו, בין היתר מכך שלא הצליח להגיע להסדר טיעון מול הפרקליטות.

בסעיף האישום השני, מואשם אבוטבול ברצח ארתור רוזן, שגופתו נמצאה לפני 18 שנה כשהיא מוטלת בשולי כביש 2 סמוך לאור עקיבאעל פי כתב האישום, "חייליו" של אבוטבול רצחו את רוזן בעקבות סכסוך בין השניים.

הפופולריים