הדיון בערעור נעמה יששכר נדחה - תוכל להשתתף בדיון

הדיון בערעור יששכר נדחה - תוכל להשתתף בדיון
הצעירה פנתה לשופטים בדיון שהתקיים בשיחת וידאו: "לא מתרגמים לי, לא מבינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר מהכלא דיון בערעורה 12 בדצמבר
צילום:

הדיון בערעורה של נעמה יששכר נדחה בשבוע והוא ייערך בנוכחותה. כך החליטו השופטים היום (חמישי) בתום הדיון שנפתח הבוקר בבית המשפט במוסקווה, ללא נוכחותה של יששכר, בשיחת וידאו. במהלך הדיון אמרה הצעירה שהורשעה בסחר בסמים כי היא הייתה מעדיפה להיות נוכחת: "קשה לתקשר כך עם עורכי הדין שלי. אני לא מבינה כלום, לא מתרגמים לי".

עורך דינה של יששכר, ואדים קלובגנט, אמר כי העובדה שהמשפט מתנהל דרך שיחת וידיאו אינה דבר חריג ברוסיה, אך במשפטים "מיוחדים" הדבר בדרך כלל לא קורה. במהלך הדיון נשאלה יששכר אם היא סומכת על השופטים בבית המשפט והיא ענתה בחיוב, אולם ציינה שקשה לה עם הווידאו וכי הייתה מעדיפה להיות נוכחת.

אמה של נעמה, יפה יששכר, אמרה לפני הדיון כי בתה חוששת שלא תוכל לשמוע את המתורגמן כמו שצריך ולכן ההליך לא יתנהל כראוי. הצעירה הישראלית הורשעה בחודש אוקטובר בהברחת סמים לשטח הפדרציה הרוסית ונדונה בבית משפט מקומי לעונש מאסר של שבע שנים וחצי.


לאחר שהושמע גזר דינה של יששכר, ההערכות גרסו כי העונש הלא מידתי נגזר עליה על מנת שישראל תעביר לרוסיה את ההאקר אלכסיי בורקוב, שהיה כלוא בישראל והוסגר בינתיים לידי ארצות הברית. יפה יששכר אמרה לקראת הדיון בריאיון לכאן רשת ב: "מדובר בעניין פוליטי. אני מקווה שהשלטונות ברוסיה יתעלמו מפרשת  ההאקר. זה עניין פוליטי שאני מקווה ששתי המדינות יפתרו אותו".

הפופולריים