חשד: מפקד השייטת לשעבר דרש מיליונים מגנור תמורת עסקת הצוללות השישית

חשד: מפקד השייטת לשעבר דרש מיליונים מגנור
מחומרי החקירה עולה חשד כי ברוש דרש 4.2 מיליון אירו עבור עסקת הצוללות השישית – מתוכם שולמו לו 420 אלף שקל • כמו כן, נבדק החשד כי המשנה לראש המל"ל לשעבר ניסה לשכנע את גנור להשקיע בחברת ההזנק השייכת לבתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור ושי ברוש
צילום: פלאש 90

פרטים חדשים על החשדות בפרשת הצוללות: מחומרי החקירה עולה חשד כי המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף דרש ממיקי גנור תשלום עבור עסקת הצוללת השישית. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. על פי חומרי החקירה, מפקד השייטת לשעבר שי ברוש דרש בשמו ובשם בר יוסף 4.2 מיליון אירו, מתוכם שולמו לשי ברוש 420 אלף שקל.


עוד עולה מחומרי החקירה כי בר יוסף ניסה לשכנע את גנור להשקיע בחברת ההזנק השייכת לבתו. גנור כבר הבטיח מיליון שקל כהשקעה – אולם חזר בו. כמו כן, בר יוסף עניין את גנור בעסקאות נדל״ן שונות ובהן השקעה בנחלה במכמורת. החשד הוא שגנור יצר אצל בר יוסף ציפייה לקבל תמורה באמצעות עסקאות הנדל"ן וההשקעה בחברת ההזנק.

עו"ד איריס ניב־סבאג המייצגת את שי ברוש מסרה בתגובה: "שי ברוש הוא איש רב זכויות שתרם רבות לבטחון ישראל, אך בתקופה הרלוונטית היה אדם פרטי. בנסיבות אלה עצם הניסיון לייחס לו עבירה – דבר מרחיק לכת. אני מאמינה כי כך יעלה לאחר בחינת הדברים על ידי הפרקליטות".

בתוך כך, גורמים במערכת אכיפת החוק הביעו חשש כי פרסום כתבי האישום בפרשת הצוללות יגרום לכך שראש המועצה לביטחון לאומי בעבר, אבריאל בר יוסף ומפקד שייטת 13 לשעבר, שי ברוש, לא ימהרו לחזור לארץ ויגרמו לעיכוב בפרשה הרגישה. כך פרסם אתמול פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. שמם של השניים לא נכלל בשמות שפורסמו ובפרקליטות החליטו לפרסם את ההחלטה להעמידם לדין כשהם יהיו בישראל.

הפופולריים