פרשת ישראל ביתנו: הסדר טיעון עם ישראל יהושע

פרשת ישראל ביתנו: הסדר טיעון עם ישראל יהושע
סעיפי האישום נגד הלוביסט הומרו משוחד לסיוע בהפרת אמונים ועבירות מס. המדינה תבקש עונש מאסר וסנגוריו יעתרו לעבודות שירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: צילום: פלאש 90

הלוביסט ישראל יהושע, שנאשם בפרשת ישראל ביתנו, חתם היום (חמישי) על הסדר טיעון. במסגרתו,  הומר האישום בשוחד לסיוע בהפרת אמונים ועבירות מס. בטיעונים לעונש, המדינה תעתור לעונש מאסר בפועל ואילו מטעמו צפויים לבקש עבודות שירות.

לפני כשנה הוגש נגד יהושע כתב אישום בגין עבירות שוחד רבות, עבירות של הלבנת הון ועבירות מס. עבירות המס המיוחסות ליהושע נוגעות לכך שביקש מגופים ציבוריים שונים שאותם ייצג סכומי כסף גדולים מאוד, רובם במזומן, כתנאי להשגת תקציבים עבורם. הוא הסביר לאותם גופים כי חלק מהכסף מועבר על ידו לנבחרי ציבור שונים שיכולים לאשר את העברת התקציבים.

כתב האישום המקורי מתאר איך פעל בעלי חברת השדלנות מול המועצה האזורית מגילות והיישובים שבתחומה. יהושע השיג להם תקציבים מגופים ממשלתיים בסך של כ-26 מיליון שקלים, שמתוכם קיבל עמלה של כשלושה מיליון שקלים. הוא טען, לפי כתב האישום, כי הוא מעביר חלק מהעמלה לאישי ציבור על מנת שיעבירו תקציבים לגופים שאותם הוא מייצג.

במקרה אחר שמוזכר בכתב האישום, דרש יהושע מראש מועצת מגילות לשלם תשלום חודשי קבוע לאתר חדשות בשם "יזרוס" – זאת לבקשת סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום. התשלום הוצג כתנאי לכך שהמועצה תקבל שלושה מיליון שקלים מהכספים הקואליציוניים שהיו בשליטת ישראל ביתנו. המועצה שילמה לדרישתו כ-250 אלף שקלים לאתר החדשות, והתשלום נפסק רק בעקבות חקירת המשטרה.

הפופולריים