דוד שמרון על האישום: עבירה טכנית שתוארה באופן פומפוזי

עו"ד שמרון: עבירה טכנית שתוארה באופן פומפוזי
עורך הדין ומקורבו של נתניהו, דוד שמרון התייחס להחלטה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין הלבנת הון: העבירה שנותרה תרד מסדר היום בשימוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עו"ד דוד שמרון
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עורך הדין דוד שמרון, בן דודו ומקורבו של ראש הממשלה, הגיב היום (חמישי) להחלטה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין הלבנת הון: "בכתב החשדות אין מרמה, אין שוחד ואין צוללות. מה שיש בו זו עבירה טכנית המתוארת באופן פומפוזי תוך טעויות ניכרות בעובדות".

"הפרשה המכונה 'פרשת הצוללות' הגיעה היום לידי סיום", מסר שמרון  בהתייחס לפרשה במסגרתה נבדקו חשדות לפיהן סוכן חברת טיסנקרופ הגרמנית, מיקי גנור, ניסה לשחד בכירים במערכת הביטחון בתמורה להענקת חוזה לרכישת צוללות מהחברה. שמרון שימש כעורך דינו של גנור.

קרבתו של שומרון לראש ממשלה בעת ששימש כעורך דינו של גנור החשידה אותו בעבירות של שוחד וקבלת דבר במרמה. אולם היום הוחלט להעמידו לדין רק בעבירת הלבנת הון. על אף האישום שנותר תלוי ועומד, רואה שמרון את הפרשה כגמורה: "אין בי שום כעס על כל מי שעסק בעניין בדרך מקובלת ומקצועית. אם יש בי כעס הוא אך ורק כנגד חבורה צינית של אנשי ציבור ופוליטיקאים, שמבלי לדעת את העובדות או בהתעלם מהן עשו בי קרדום לחפור בו כדי לקדם את האינטרסים הפוליטיים שלהם, והשתלחו בי יום אחר יום בניסיון לפגוע בי".

גם אליעזר (צ'ייני) מרום, מפקד חיל הים לשעבר שיואשם בשוחד, הגיב, באמצעות עורכי דינו ציון אמיר ואייל רוזובסקי: ״קיבלתי בעצב ובכאב את ההחלטה השגויה של פרקליט המדינה על הגשת כתב האישום נגדי. אני מכבד את רשויות החוק בישראל, אך סבור כי כתב החשדות מופרך מן היסוד. אני מכיר את העובדות ובטוח בחפותי. בכוונתי להיאבק ולהוכיח לכל פקודיי ב-40 שנות שירותי הצבאי, ולכל עם ישראל כי לא נפל רבב במעשיי. אני בטוח כי לאחר שימוע, תשתנה ההחלטה ולא יוגש כתב אישום נגדי״.

מלבד שמרון ומרום, כתב אישום כפוף לשימוע יוגש נגד עד המדינה לשעבר מיקי גנור, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן והשר לשעבר אליעזר (מודי) זנדברג - בגין שוחד. רמי טייב, שהיה יועץ פוליטי לשר יובל שטייניץ יואשם בתיווך לשוחד. יועץ התקשורת יצחק (צחי) ליבר יואשם בהלבנת הון וסיוע לעבירות מס. טרם התקבלה החלטה בעניינו של אבריאל בר יוסף, שהיה המשנה לראש המטה לביטחון לאומי.

הפופולריים