ירה חמישה כדורים ונמלט: כתב אישום נגד ד"ר פרי בגין רצח בת זוגו

ירה וברח: אישום נגד הרופא בגין רצח בת זוגו
לפי כתב האישום, בעת שבן ה־67 שהה בחוץ לארץ, העבירה אהרונוביץ את חפציו מחדרם המשותף לחדר אחר בבית, והסתירה את האקדח שהחזיק ברישיון. כששב מחו"ל לקח פרי את האקדח, ירה באהרונוביץ, השאיר אותה מתבוססת בדמה ונמלט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיורא פרי
צילום: ללא

כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד דוקטור גיורא פרי בגין רצח בת זוגו אסתי אהרונוביץ'. פרי הואשם שירה שני כדורים לראשה של אהרונוביץ', כדור נוסף פגע בידה, ושני כדורים נוספים שלא פגעו בה. 

מכתב האישום עולה כי השניים הסתכסכו בענייני כספים הקשורים להוצאות הבית. בעת שפרי שהה בחוץ לארץ, בימים שקדמו לרצח, העבירה אהרונוביץ' את חפציו מחדרם המשותף לחדר אחר בבית, והסתירה את האקדח שהחזיק ברישיון. כששב מחו"ל הודיעה אסתי שתחזיר לו את האקדח רק כשיעזוב את הבית. בחודש נובמבר ביקשה משליח משרד עורכי הדין שטיפל בעניינים שיודיע לה לפני בואו, מחשש מתגובת בעלה עם קבלת ההזמנה לדיון לבית המשפט.

נוסף על כך ביקשה אסתי מכלתה שתמתין בקרבת ביתה בזמן שהשליח אמור להגיע, על מנת שתוכל לבוא לעזרתה במידת הצורך. פרי מואשם כי בהמשך לקח את האקדח, ירה באהרונוביץ', השאיר אותה מתבוססת בדמה ונמלט. כתב האישום מייחס לפרי רצח בנסיבות מחמירות.

בחודש שעבר, בדיון בבית המשפט בבאר שבע, השופטת ביקרה את החשוד ואמרה: "גרסתו קורסת". לדבריו של פרי הוא ארז מזוודות ותכנן לעזוב את הבית שעות לפני האירוע. עוד אמר: "באותו היום פניתי לבעלי צימרים במושב לבדוק אם יש להם חדרים פנויים". 

בשחזור המעשה הוא מסר לשוטרים כי הוא ניסה להתאבד ולקח כדורים. לטענתו, לאשתו נפלט כדור בזמן שהם נאבקו על האקדח. עורכת דינו צ'יקי פלדמן אמרה בדיון: "הנשק היה נעול בתוך החדר של האישה". פלדמן הוסיפה שפרי "נבהל וניסה לשים קץ לחייו, הוא לא ברח".

גופתה של אסתי אהרונוביץ' נמצאה בביתה במושב תלמי אליהו כשהיא ירויה. בעלה נעצר זמן קצר לאחר מכן כשהתהפך עם רכבו ונפצע. ההערכה היא כי האישה ביקשה לסיים עימו את הקשר אך הוא התנגד לכך. מדובר ברצח ה-12 מתחילת השנה של אישה בידי בן זוגה, והשלישי בתוך פחות מחודשיים.

הפופולריים