סטודנטים באקדמית ת"א-יפו מדווחים: מציתים לנו כלי רכב

סטודנטים באקדמית ת"א-יפו מתלוננים על ונדליזם
הסטודנטים שמתגוררים במעונות המכללה הביעו חשש כי ייתכן שתושבי האזור לא מרוצים מנוכחותם. "התקשרו אליי מהמשטרה ואמרו לי 'הרכב שרוף - רד למטה'", סיפר אחד הסטודנטים. המכללה: "פנינו למשטרת ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רכב של סטודנט שהוצת במעונות המכללה האקדמית תל אביב-יפו, 29.11.19
צילום:

כחודשיים לאחר שנפתחו מגורי המעונות במכללה האקדמית תל אביב-יפו, סטודנטים וסטודנטיות שמתגוררים שם מספרים על מציאות של "אימה ופחד" בשבועות האחרונים: הצתת רכבים, ונדליזם והסתננות למגורים. כך דווח היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

בלילה שבין חמישי לשישי האחרון הוצת רכבו של אחד הסטודנטים בחניה החיצונית של המכללה השוכנת סמוך לשדרות ירושלים ביפו. בבוקר למחרת גילו סטודנטים נוספים כי מישהו השחית גם חלקים מרכביהם. "חזרתי מהעבודה ב-02:00 בלילה", סיפר הסטודנט שרכבו הוצת. "חצי שעה אחרי זה התקשרו אליי מהמשטרה ואמרו לי 'הרכב שרוף, רד למטה'. זה משהו שלא חשבתי בחיים שיקרה לי".

במעונות מתאכלסים יותר מ-400 סטודנטים וסטודנטיות, שמרביתם חונים מחוץ לשטח המכללה, סמוך לבתי התושבים ביפו. דרי המעונות הביעו חשש כי ייתכן שתושבי האזור לא מרוצים מנוכחותם.

עדן אפלבוים, סטודנטית במכללה שרכבה ניזוק בשבוע שעבר, אמרה לכאן חדשות: "איפה שאנחנו חונים החניה חשוכה. אין תאורה, אין מצלמות, אין אבטחה. אני חושבת שהמכללה והעירייה צריכים לתת לנו את מענה יותר גדול. יש פה כמות סטודנטים גבוהה שהגיעה לאכלס את האזור, יש פה 400 אנשים שצריכים תחושת ביטחון גבוהה יותר".

סטודנטים נוספים במכללה דיווחו על דמויות חשודות שנכנסו למעונות באחד הלילות בחודש אוקטובר וניסו להיכנס לחדרים. בעקבות זאת המשטרה הוזעקה למקום וביצעה סריקות נרחבות באזור. במקרה אחר דווח על ילדים שחתכו את גדרות המכללה ונכנסו לשטח המקום.

אריאל אנגסטרייך, סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה, תיאר את תחושת חוסר הביטחון שחשים הסטודנטים המתגוררים במעונות: "חבורה של ילדים חתכו את הגדר, נכנסו ושיחקו במעונות. שאלנו את השומר למה הוא לא עושה עם זה משהו, והוא אמר 'אני לא יודע מי המשפחה שלהם, לא נעים לי, אני מפחד'. יש תחושה כללית לא נעימה שיש איזשהו ריב בין האנשים שגרים שם באזור לבין העירייה - והסטודנטים נקלעו באמצע".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת הדיווח אודות רכב שעולה באש, נפתחה חקירה אשר עודנה מתנהלת ומטבע הדברים איננו מוסרים פרטים אודות חקירות מתנהלות. באשר לטענה על ונדליזם בכלי הרכב, נציין כי עד לרגע זה לא התקבלה כל תלונה רשמית או דיווח. ככל שיתקבלו, הן ייבדקו באופן יסודי כמו כל תלונה המטופלת ביסודיות ובמקצועיות. משטרת ישראל מבצעת פעולות אכיפה וסיורים באופן תדיר באזור המכללה וברחובות הסמוכים לאיתור ומניעת עבירות ומסכלת עשרות עבירות מדי יום".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר: "במסגרת בניית מבנה של מעונות הסטודנטים אושרו תוכניות להעתקת עמודי תאורה. בפועל פורקו חלק מהעמודים ונותקו עמודים אחרים. עיריית תל אביב-יפו תדאג לפנות לקבלן המבצע על מנת שיחזיר את המצב לקדמותו. כמו כן, בוחנת העירייה החלפת תאורה לתאורה לבנה, זאת על מנת להגביר את התאורה באזור. נדגיש כי העירייה מציבה מצלמות אבטחה בהתאם לתוכנית עבודה מאושרת ובמקומות בהם קיימת תשתית תקשורת וחשמל. העירייה תבחן את האפשרות להציב מצלמות ותפעל בהתאם להנחיות".

מהאקדמית תל-אביב יפו נמסר: "מעונות הסטודנטים של האקדמית תל אביב-יפו הביאו בשורה של ממש לאזור כולו ומאפשרים למאות סטודנטים להתגורר בלב העיר, בסטנדרט מגורים גבוה ותמורת שכר דירה נמוך משמעותית ממחיר השוק. לאורך השנים נהנתה המכללה מיחסי שכנות טובים עם תושבי העיר תל אביב-יפו ואנו מקווים להמשיך לחיות יחד באווירה מכבדת. המכללה מציבה את שלומם וביטחונם של הסטודנטים בעדיפות עליונה. פנינו בנושא למשטרת ישראל כדי לוודא המשך טיפול בתלונת הסטודנט. מבנה המעונות נעול בכל שעות היום והכניסה אליו מתאפשרת רק לדיירי המבנה ועובדים מורשים".

הפופולריים