אחרי שפרסם פרטים מחקירתו: ניר חפץ הגיש תביעה נגד שר המשפטים אוחנה

ניר חפץ הגיש תביעה נגד שר המשפטים אוחנה
עד המדינה גם הגיש תלונה ליחידת להב 433 נגד הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו, בטענה שהטריד אותו כי העלה לקבוצת ווטסאפ של תומכי ליכוד פירוט של מהלך החקירה שעבר. עורכי דינו של חפץ: "שר המשפטים ניצל באופן פסול, בזוי וזדוני את בימת הכנסת כדי לפגוע בניר חפץ ובמשפחתו". אוחנה: "לא חוזר בי מאף מילה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר חפץ ואמיר אוחנה
צילום: צילום: אבשלום ששוני, יונתן זינדל, פלאש 90

עד המדינה בתיקי ראש הממשלה ניר חפץ, הגיש היום (חמישי) תביעה נגד שר המשפטים אמיר אוחנה. זאת לאחר שאוחנה חשף פרטים מחקירתו של עד המדינה במליאת הכנסת. חפץ תבע גם את פרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו. מדובר בשתי תביעות על סך חצי מיליון שקלים כל אחת שהוגשו לבית משפט השלום בתל אביב. שתיהן בעילות של לשון הרע, פגיעה בפרטיות ועילות נזיקיות נוספות. 

מוקדם יותר החודש חפץ שלח התראה לפני תביעה לשר המשפטים. חפץ ביקש מהשר התנצלות בתוך שבוע וכניסה למשא ומתן על פיצוי כספי. חפץ טוען כי הדברים שאמר אוחנה במליאת הכנסת, נאמרו במטרה לבזותו ולהשפילו, תוך שלכאורה ביצע הפרת חובה חקוקה, כולל שיבוש הליכי משפט והטרדת עד ופגיעה בפרטיות.

עורכי הדין אילן סופר ואביב רון, המייצגים את ניר חפץ, מסרו: ״שר המשפטים ניצל באופן פסול, בזוי וזדוני את בימת הכנסת כדי לפגוע בניר חפץ ובמשפחתו, ולנסות להדיח אותו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה. אם מר אוחנה בונה על כך שמסך החסינות יציל אותו ממעשיו החמורים, כפי שתכנן כשהקריא את הנאום הפוגעני מן הכתב, טעות בידיו״.

אוחנה מסר בתגובה: "לא חוזר בי מאף מילה. מה שאמרתי על הדוכן היה הכרחי לדיון הפרלמנטרי בנושא. זו הייתה ליבת הדיון. אי אפשר, למיטב שיפוטי, לקיים דיון על הביקורת נגד רשויות האכיפה – בלי לפרט על מה הביקורת".

בנוסף, חפץ הגיש תלונה רשמית ביחידת להב 433 נגד הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו, בטענה שהטריד אותו. חפץ טוען כי ברדוגו העלה לקבוצת ווטסאפ של תומכי ליכוד פירוט של מהלך החקירה שעבר. לטענת חפץ, מדובר בהטרדת עד, בשיבוש הליכים, בהפרת צו איסור פרסום ובפגיעה פלילית בפרטיות.

עורך הדין אילן סופר, המייצג את חפץ, אמר כי אם הצבת משאית ברסלב מתחת לביתו של עד המדינה שלמה פילבר היא הטרדת עד, הרי שמעשיו של ברדוגו בעניין ניר חפץ חמורים פי כמה וכמה.

הפופולריים