שופט העליון הביע צער על מות מחבל - ועורר סערה

שופט העליון הביע צער על מות מחבל - ועורר סערה
בא כוחו של מחבל שמת בכלא מסרטן ביקש למחוק עתירה שהגיש לבג"ץ. השופט ניל הנדל נעתר וכתב בהחלטתו: "הנני משתתף בצער המשפחה". לאחר כמה שעות תיקן את פסק הדין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"משתתף בצער המשפחה". החלטת השופט הנדל, 28.11.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שופט בית המשפט העליון ניל הנדל עורר היום (חמישי) ביקורת כשהביע את צערו על מות מחבל בכלא, במסגרת פסק דין שבו נענה לבקשת המשפחה למחוק עתירה שהגיש לבג"ץ בעקבות מותו. "הנני משתתף בצער המשפחה", כתב לצד ההודעה על מחיקתו את העתירה שהגיש לקיצור עונשו.

המחבל, אסיר ביטחוני בשם בסאמי אבו דיאק, נידון לשלושה מאסרי עולם ועוד 30 שנה על רצח גבר, אישה וילד ששיתפו פעולה עם ישראל. בתקופה האחרונה סבל המחבל ממחלת הסרטן ולפני כמה ימים מת. מה שהפך את העתירה שהגיש למיותרת ובא כוחו, כאמל נאטור, פנה לבג"ץ בבקשה למחוק אותה.

תחילה ביקש בא כוחו של המחבל להקדים את הדיון בעתירה לאור מצבו הרפואי הסופני, והשופט הנדל נענה לכך. אולם לבסוף הוא מת עוד לפני המועד החדש של הדיון. מהנהלת בתי המשפט לא נמסרה תגובה.

לאחר כמה שעות, תיקן השופט הנדל את פסק הדין. השופט ביטל אותו לאחר שהתברר כי הוא לא שיתף בו את שני השופטים האחרים להרכב, ומיד פרסם את פסק הדין שוב עם שני השופטים וללא המשפט שבו האמירה הבעייתית.

הפופולריים