פרשת הקטטה בדרום: לוחם הנח"ל החרדי הורשע בתקיפה

הקטטה בדרום: לוחם הנח"ל החרדי הורשע בתקיפה
במסגרת הסדר הטיעון נגזרו על הלוחם 52 ימי מאסר בפועל. הסנגוריה הצבאית המייצגת את הלוחם: שמחים על כך שחלק מהטענות שלנו התקבלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הקטטה בין בדואים ללוחמי נצח יהודה בבאר שבע 4.11.19
צילום:

בית הדין הצבאי ביפו קיבל היום הסדר טיעון ראשון של אחד מלוחמי הנח"ל החרדי בפרשת הקטטה בדרום. הלוחם הורשע בתקיפה ונגזרו עליו 52 ימי מאסר.

מדובר בפרשה שהחלה בסוף החודש שעבר כש-14 לוחמים מגדוד הנח"ל החרדי בחטיבת כפיר, נעצרו על ידי המשטרה הצבאית, בחשד שתקפו קבוצת בדואים בקטטה בתחנת דלק באזור באר שבע. כמה מהחיילים שהיו מעורבים בתקרית זומנו לחקירה – ובסיומה נעצרו. כעת מתנהלים הליכים משפטיים נגדם, שבמסגרתם הושג הסדר הטיעון עם אחד החיילים.

מתמלילי חקירת הלוחמים שהתפרסמו בכאן חדשות עולה כי לטענתם הסמל, הוא זה שהורה להם לדרוך את הנשק: "הבדואי צעק, 'יש לי סכין בכיס' ו'אני אדקור אותך', והסמל דרש שנדרוך את הנשק שלנו", אמר אחד הלוחמים בחקירה. החוקר שאל: "האם הכנסת מחסנית בהכנס?". הלוחם השיב: "כן".

מהסנגוריה הצבאית, המייצגת את הלוחם, נמסר כי היא "מברכת על כך שחלק ניכר מטענות הסנגור הצבאי התקבלו בהליך השימוע, כך שהדבר הוביל להגשת כתב אישום פחות בחומרתו ולענישה מקלה". לדבריה, "מדובר בלוחם מצויין, אשר פעל רבות למען ביטחון המדינה והוא וחבריו ימשיכו לעשות כן. כלל, הלוחמים המיוצגים על ידי הסנגוריה הצבאית מבקשים לשוב בהקדם ליחידתם ולשירותם התורם".

הפופולריים