המשטרה הטיחה בקבלנים - העברתם שוחד דרך מאכער

המשטרה הטיחה בקבלנים - העברתם שוחד דרך מאכער
החשד לשחיתות בשלטון המקומי: אחד מהם טען שקוגמן הציג לו את יו"ר התנועה לאיכות השלטון כמי שליווה וייצג אותו, ולכן הסיק שהוא מעביר כספים לאיש עסקים לגיטימי. מטעמו של אליעד שרגא נמסר: "טענה זו של חשוד בפלילים היא הזויה ומגוחכת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: צילום: פלאש 90

החשד לשחיתות בשלטון המקומי: אחד החשודים בפרשה טען בחקירה כי החשוד המרכזי במתן שוחד, אברהם קוגמן, הציג לו את עורך הדין אליעד שרגא, יושב ראש התנועה לאיכות השלטון, כמי שעובד איתו ופועל איתו בפרויקטים משותפים - ולכן הסיק שקוגמן הוא איש עסקים לגיטימי שפועל באופן חוקי. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 


המשטרה הטיחה בקבלנים חשודים כי שילמו לקוגמן כספים כדי שיקדם ענייניהם בחברת "נתיבי ישראל". המשטרה טוענת כי הם ידעו שמדובר בכספי שוחד שמשולמים דרך קוגמן לעובדי ציבור, וכי מדובר ב"מאכער" שלמעשה לא נותן שירות אמיתי.

עורך הדין ליאור אפשטיין, שמייצג את אחד החשודים, הגיש היום בבית המשפט חומרים לשופטת עינת רון שנוגעים לכאורה לקשר של קוגמן ושרגא. "למה שיתנו לו כסף? התשובה זה האנשים שהוא פועל איתם בשיתוף פעולה", אמר אפשטיין.

תגובת משרדו של עורך הדין אליעד שרגא: "טענה זו של חשוד בפלילים היא טענה הזויה, ומגוחכת. משרדנו לא מחלק תעודות כשרות ולא משמש כמקווה טהרה. הדהוד טענה הזויה כזאת יפגע קשות במשרדנו, ויעניק לחשוד מקלט ומפלט״.

מוקדם יותר היום חשפה המשטרה כי אנשי העסקים אברהם קוגמן ואליהו חן, הוקלטו בשיחה על העברת כסף לראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ. הפרטים החדשים בפרשת השחיתות ברשויות המקומיות נחשפו במהלך הדיונים בהארכת מעצרם של פרץ וראש מועצת תל מונד שמואל סיסו. מעצרם הוארך עד ליום שני.

הפופולריים