עורך דינו של ניר חפץ: הוא מוטרד אך לא מתחרט

עורך דינו של ניר חפץ: הוא מוטרד אך לא מתחרט
בריאיון לכאן רשת ב הבהיר עורך הדין אילן סופר: "אין קשר בין תוכן עדותו לבין הפעולות שנעשו". עוד הוא הוסיף: עוברים עליו ימים לא קלים, אך אין לו היסוסים לגבי עדותו הוא יגן עליה אם יידרש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עד המדינה ניר חפץ בבית המשפט
צילום: צילום: פלאש 90

אחרי ששר המשפטים אמיר אוחנה חשף אתמול, בניגוד לצו איסור הפרסום בנושא, את פעולות החקירה שבוצעו בעניין עד המדינה בתיקי נתניהו ניר חפץ, סנגורו מבהיר היום (חמישי) כי אין קשר בין הפעולה שבוצעה לבין החלטתו לבין תוכן עדותו, והוסיף כי חפץ אינו מתחרט על חתימת ההסכם ואינו חוזר בו מדבר שאמר בעדותו. את הטענה כי אין קשר בין הפעולה המשטרתית לחתימת ההסכם עשויה לחזק העובדה כי בין שני האירועים עברו כשבועיים.

האזינו לריאיון עם סנגורו של ניר חפץ בכאן רשת ב

"זה מעשה חמור ביותר, נחצו פה קווים אדומים שאין להם אח ורע" אמר עורך הדין אילן סופר בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב. "אנחנו מתכוונים לפעול במישור האזרחי והפלילי. נפנה ליועמ"ש לפתוח בחקירה".

"ניר עובר תקופה לא קלה, זה לא התחיל היום אלא כבר שנה וחצי, אבל הימים האחרונים קשים במיוחד לו ולמשפחתו", סיפר עורך הדין. "הוא מרגיש לא טוב, כל אחד יכול לנחש בעצמו. אך הוא לא מתחרט על העסקה, הוא מחויב אליה ומסר עדות אמת ויגן עליה ככל שיידרש ממנו".

"הוא מרגיש מוטרד מההתנהלות האחרונה ומפעולות נוספות שנעשות באמצעים הציבוריים ובאמצעי התקשורת, הדברים נעשים במכוון, זה ברור", המשיך סופר. "אין לו הרהורי חרטה או היסוסים לגבי העדות שלו".

סופר הסביר כי תנאי המעצר של חפץ היו קשים. "אך הדבר החשוב הוא שעדותו לא הושפעה מהפעולות האלה", הסביר סופר. "הוא מסר רק אמת וכל האמת, עדותו נתמכת בעדויות חפציות, שחלקן הוא הביא אך הן מתאששות עם ראיות חפציות שאחרים הביאו, וגם בעדות הנחקרים עצמם שאינם מכחישים מפגשים ופעולות".

לטענת סופר, "בתקשורת יש מסך עשן שבו מפזרים השערות וטענות על כך שחפץ אינו אמין אך לא שומעים אמירות קונקרטיות במה בדיוק הוא לא דייק, אילו עובדות אינן אמת".

בתוך כך, נמשכת הסערה במערכת הפוליטית בעקבות דברי אוחנה במליאה: יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון, שהפרה צו איסור פרסום בשנת 2013, אמרה בריאיון לירון דקל ורונן ברגמן בדקלסגל בכאן רשת ב: "שאלנו שאלה לגיטימית וראש המוסד הצדיק אותנו. איך אפשר להשוות את זה לאוחנה, שתכנן מראש ופרסם במזיד וחשף אמצעי חקירה כדי להלך אימים ולהטריד עד?".

"שאלנו באופן הכי לגיטימי את שר המשפטים אז לגבי אסיר איקס", סיפרה גלאון על המקרה מ-2013. "הייתה מערכת משפטית שאפשרה כליאה ללא משפט במשך שנתיים ואחר כך טיוח של הדברים. איך אפשר להשוות את זה לשר המשפטים שתכנן מראש, פרסם במזיד וחשף אמצעי חקירה כדי להלך אימים ולהטריד עד ולחלץ את נתניהו מכתב אישום?".

ח"כ ניר ברקת מהליכוד אמר בריאיון לירון דקל ורונן ברגמן כי הוא מסכים עם מעשיו של אוחנה. "רוב הציבור מסכים עם השר אוחנה", אמר. "יש איסור פרסום לכל איש ציבור להדליף מידע לתקשורת. לא שמעתי אתכם נזעקים להדלפות שהן בניגוד לחוק – זה מרשיע אדם לפני שבית משפט קבע כך".

חבר הכנסת יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי תקף את דברי אוחנה: "מזעזע, בושה. כל פעם אני מגלה שממשלת ישראל יכולה לרדת יותר נמוך מאשר אי פעם שיערתי. אני לא מצליח לדמיין שממשלה יכולה לרדת לרמה כל כך עלובה ולא ממלכתית".

הפופולריים