"שיכתבו חיובי": נחשפות תכתובות המייל עם מנכ"ל וואלה

נחשפים המיילים למנכ"ל וואלה: "שיכתבו חיובי"
כך עבדה השיטה לכאורה: מתכתובות מייל שנשלחו למנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה עולות הבקשות מכיוון משפחת נתניהו לסיקור חיובי עבור רעיית רה"מ. באחד המקרים ישועה הגיב לאחת הבקשות: "יפרגנו עד הסוף" • הדיונים במשרד היועמ"ש: הערכה - יוגש כתב אישום בתיק 1000
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

עד סוף החודש אמור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להכריע אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000 שבו הוא חשוד בקבלת שוחד. בבסיס התיק הזה עומדות דרישות לסיקור אוהד לנתניהו ורעייתו שרה. מחומרי החקירה שפורסמו הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11 נחשפת השיטה - כך התערבו לכאורה בני הזוג נתניהו בסיקור באתר וואלה, וכך העבירו את דרישותיהם באמצעות מקורביהם למנכ"ל לשעבר אילן ישועה.

הרגישות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו למה שמתפרסם עליהם בתקשורת היא מן המפורסמות, אבל בשבועות הקרובים יתברר אם הרגישות הזאת מסבכת את ראש הממשלה גם בכתב אישום פלילי.

"אילן תוודא שיכתבו חיובי כולל שהיא רעיית ראש הממשלה", נכתב באחד המיילים שנשלחו לישועה. "הגברת הראשונה שעובדת! כפסיכולוגית! וגם עושה בפעילות ציבורית, וגם רעיה, אמא ומארחת ראשי מדינות. בבקשה". תגובתו של ישועה לא איחרה להגיע: "יפרגנו עד הסוף".

ואכן באותו היום הופיעה כתבה מפרגנת על חוש האופנה של אשת ראש הממשלה ובה המילים "פסיכולוגית" ו"אשת ראש הממשלה". כמו כתבות רבות מסוג זה, על הידיעה לא חתום כתב אלא  "מערכת וואלה". 

התכתובות האלה מעלות שאלות כבדות משקל על ההתנהלות האתית של מנכ"ל וואלה אילן ישועה, שקיבל את הבקשות ופעמים רבות נענה להן. כך, לדוגמה, מתבקש ישועה להכניס ידיעה מפרגנת על שרה נתניהו שדאגה לילדים חולי סרטן מהמגזר הבדואי: "על פי בקשתה של גברת נתניהו, אורגן יום כיף בימית 2000". ישועה מגיב: "טופל". אחרי 40 דקות הידיעה באוויר, שוב מטעם "מערכת וואלה". בחלק מהפניות מכותב אישית גם שאול אלוביץ', בעלי וואלה, בנוסף לישועה.


בקרוב יחליט מנדלבליט האם התכתובות האלה ודומות להן הן שוחד שניתן לנתניהו או שאולי מדובר בבקשות לגיטימיות לסיקור הוגן. על כל פנים ברור שהדרישות מכיוון משפחת נתניהו המשיכו לזרום וששאלות קשות סביב התנהלותו של ישועה עולות מתכתובות אלה. 

ז'ק חן, עורך דינו של שאול אלוביץ', מסר בתגובה: "אין כל פסול בפניה שהופנתה למר אלוביץ'. הטענה כאילו פניות מסוג זה מהוות טובת הנאה היא אבסורדית. מדובר בפניה מיולי 2014 ואילו עסקת בזק-יס שהיא ההטבה הרגולטרית שכביכול העניק נתניהו נעשתה בחודש יוני 2015".

מטעמם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה וכן מטעמו של אילן ישועה לא נמסרה תגובה.

הדיונים במשרדו של מנדלבליט נמשכים כל העת: בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, הסתיימו הדיונים וההערכה היא שהאישום בעבירות מרמה והפרת אמונים ייוותר על כנו. כעת דנים בתיק 2000, שיחות נתניהו-מוזס. תיק 4000, בזק-וואלה, שנחשב לתיק המורכב ביותר, נותר לסוף.

הפופולריים