בעקבות עתירת משפחת יששכר: הוקפאה הסגרת ההאקר הרוסי

בעקבות עתירת משפחת יששכר: הוקפאה הסגרת ההאקר
עתירת בורקוב מצטרפת לעתירת משפחת יששכר נגד החלטת שר המשפטים. בג"ץ הקפיא זמנית את הליך ההסגרה של ההאקר הרוסי לארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי בורקוב - ההאקר הרוסי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב עתר היום (ראשון) לבג"ץ נגד ההחלטה להסגירו לארצות הברית. עתירתו מצטרפת לעתירה שהגישה בשבוע שעבר משפחתה של נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה, נגד החלטת שר המשפטים אמיר אוחנה להסגיר את בורקוב לארצות הברית. בעקבות עתירת משפחת יששכר, הקפיא בג"ץ זמנית את הליך ההסגרה של בורקוב.

עורכי הדין מיכאל עירוני וואדים שוב, המייצגים את בורקוב מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרו כי "מדובר במקרה הראשון שבו מדינת ישראל צריכה להכריע בין שתי בקשות הסגרה סותרות, והשיקול מצוי לפתחו של שר המשפטים". עורכי הדין הוסיפו כי בורקוב, הוא אזרח רוסי בלי עבר פלילי, שמעולם לא ביקר בארצות הברית ואין לו זיקה למדינה זו. עורכי הדין מבקשים שאם יוסגר בורקוב לארצות הברית ויורשע שם, ישא את עונשו ברוסיה.

בסוף השבוע ביקרה יפה, אמה של נעמה יששכרף את בתה בכלא ברוסיה לאחר ששלושה ימים קודם לכן נאסרה עליה פגישה כזאת. האם הגדירה את הפגישה "קשה", וסיפרה שבתה בכתה הרבה והביעה תסכול על שהיא כלואה ואינה יודעת עד מתי. "נעמה רוצה את החיים שלה חזרה", אמרה יפה יששכר.

לפני שלושה שבועות גזר בית המשפט ברוסיה גזר שבע שנים ושישה חודשי מאסר בפועל על נעמה יששכר, שהורשעה בהברחת סמים. עד למתן גזר הדין הוחזקה יששכר במעצר במדינה שישה חודשים.

הפופולריים