אוחנה חתם על צו להסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב

אוחנה חתם על צו להסגרת ההאקר הרוסי לארה"ב
משפחתה של נעמה יששכר מתכננת לעתור לבג"ץ כדי למנוע את הסגרת בורקוב: "החלטה בלתי מוסרית ובלתי אנושית". משגרירות רוסיה נמסר כי הם ממתינים להודעה רשמית של ישראל בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי בורקוב, ההאקר הרוסי הכלוא בישראל
צילום: -

שר המשפטים אמיר אוחנה חתם הערב (רביעי) על צו להסגרתו לארצות הברית של ההאקר הרוסי אלכסיי בורוקוב, שמבוקש שם בחשד שביצע עבירות סייבר. בהודעה מטעם משרד המשפטים נמסר כי ההחלטה "התקבלה לאחר דיוני עומק רבים שנערכו בשבועות האחרונים עם גורמים שונים, ובהם גורמים מדיניים ומשפטיים".


כפי שפורסם בכאן חדשות, משפחתה של נעמה יששכר מתכננת לעתור לבג"ץ בעתירה דחופה, כדי למנוע את הסגרת בורקוב לארצות הברית, וידרשו להסגירו לרוסיה או לעכב הסגרתו עד להסדרת עניינה של הצעירה הישראלית שנעצרה ברוסיה בגין הברחת סמים. לאחר שבית משפט רוסי גזר על נעמה יששכר מאסר של 7.5 שנים, היו שקשרו בין העונש החמור להסגרתו הצפויה של בורקוב לארצות הברית, אף ששום גורם רשמי ברוסיה לא התייחס לכך בפומבי.

עורכי הדין בועז בן צור ונתי שמחוני, המייצגים את משפחתה של נעמה, אמרו לאחר הודעתו של שר המשפטים כי בהחלטתו "יש כדי לחרוץ את גורלה של נעמה ולפגוע בזכויותיה". עוד הוסיפו כי בכוונתם לפעול באופן מהיר להגשת עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה, "מתוך ציפייה המבוססת על יסוד הדין והצדק כי החלטה זו לא תיוותר על כנה". במידה שהמשפחה אכן תעתור, לעתירה אין סיכוי גבוה להתקבל, מאחר שבית המשפט העליון הוא זה שאישר את הסגרת ההאקר הרוסי.

מהמשפחה נמסר הערב: "החלטת השר אוחנה הערב היא בלתי מוסרית ובלתי אנושית. רק אתמול אמר השר שזו חובתה של מדינת ישראל לשחרר את נעמה ולצערנו הרב הוא פועל בסתירה להצהרתו. נעמה חפה מפשע ומשמשת כבת ערובה וקלף מיקוח בין מעצמות. הרוסים מחריפים ומקשיחים מידי יום את תנאיה של נעמה, ובאחריות מדינת ישראל להוציא אותה מהסיוט שהיא נמצאת בו".

משגרירות רוסיה בישראל נמסר כי הם ממתינים להודעה רשמית מטעם הרשויות הישראליות בעניין ההחלטה על ההסגרה של בורקוב, ומקווים שיעודכנו בנושא.

יפה יששכר, אמה של נעמה, נפגשה השבוע עם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת, ובמהלך הפגישה הצטרף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. שר המשפטים אמר כבר אתמול כי הוא מתכנן לחתום על צו להסגרתו של בורקוב לארצות הברית, והתייחס למצבה של נעמה יששכר: "הממשלה מקיימת פעולות חסרות תקדים ביחס למקרים קודמים של ישראלים שנמצאים במאסר במדינות אחרות, ומקווים שהמאמצים יישאו פרי. אנו רואים חובה של מדינת ישראל להשיב את נעמה. זו חובה אנושית אלמנטרית בסיסית, אבל גם חובה שנגזרת מחוק הלאום.

"במקרה של נעמה, אני חושב שצריך לעשות את המאמצים המירביים כדי להחזיר אותה. לא הייתי עושה את הקישור בינה לבין בורקוב, כי אז אנחנו מעמידים בסיכון כל ישראלי שמטייל בעולם".

הפופולריים