השר אוחנה: הפרקליטות מנהלת יחסי תן וקח עם עיתונאים

אוחנה: לפרקליטות יחסי תן וקח עם עיתונאים
שר המשפטים תקף את אנשי הפרקליטות בהצהרה שמסר במשרדו. הוא טען כי "היא הפכה לשחקן פוליטי אף שלא נבחרה, מדליפה לעיתונאים". מנדלבליט וניצן: לא ירתיע אותנו מלבצע מלאכתנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה בהצהרה, אוקטובר 2019
צילום:

השר אמיר אוחנה תקף היום (שלישי) את הפרקליטות בהצהרה שמסר במשרדו בירושלים. אוחנה אמר כי "קיימת פרקליטות בתוך הפרקליטות, שקובעת לוחות זמנים בהתאם לסדר היום הפוליטי. בכך היא הופכת לשחקן פוליטי אף שלא נבחרה". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הגיבו: "לא ירתיע אותנו".

"אני מכיר את הפרקליטות היטב. מכהנים בה בחריצות ובמסירות פרקליטים העושים עבודתם נאמנה, אך יש גם פרקליטות אחרת. פרקליטות שבאמצעות כת קטנה של עיתונאי חצר הצליחו להנחיל את התפיסה שיש לה מלחמת בני אור בבני חושך", המשיך אוחנה. "קריירות פוליטיות ומשפטיות נהרסו. סגירת התיקים תמיד הגיעו מאוחר מדי, בעת הצורך כדי לסלק שר משפטים נשלפו פרטים מתיקים בהקפאה".


אוחנה המשיך במתקפה ואמר: "הפרקליטות כבר גיבשה את דעתה על פי הדלפות. רוב הפרקליטים לא עומדים בקשר עם עיתונאים. הפרקליטות שבפרקליטות מדליפה חומרי חקירה שהגיעו אליהם מתוקף תפקידם".  

"הצעתי לערוך בדיקת פוליגרף לפרקליטים שכמותם עברתי אני בשב״כ. אם זה טוב להם למה לא בפרקליטות", טען אוחנה. "הצעתי להוציא פלטי שיחות טלפון ונתקלתי בסירוב מוחלט. הצעתי לפתוח בחקירה שתאתר את המדליפים. נאמר לי שאין לי סמכות. את הרגישות שגילו בפרקליטות לזכויות אדם לא גילו בפרשת הטלפונים שהוחרמו לאחרונה".

שר המשפטים פנה ליועץ המשפטי לממשלה ואמר: "אדוני היועץ כאן לא היתה הדלפה אחת אלא עשרות ואולי מאות הדלפות. כל עבירה כזאת נושאת בחובה שלוש שנות מאסר. איך אפשר לקבל שבכירי המערכת יראו שחיתות מוסדית כזאת ויגידו אין מה לעשות. שמעתי היום על שביתת הפרקליטים ועל הבקשה לאבטח אותם. מפני מי? אסור שתיפול שערה משערות ראשם. אבל הביקורת באה כשכבר הוגדשה הסיאה". 

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הגיבו לדברי השר אוחנה: "מצרים על דברי שר המשפטים. דוחים את הנסיון להטיל דופי בעבודת הפרקליטות והמשטרה. לא נגררנו ולא נגרר לשדה הפוליטי. לא ירתיע אותנו מלבצע מלאכתנו ולא יסיט מדרך הישר".

 

הפופולריים