ארדן על האלימות בחברה הערבית: יש פתרון אחד - עוד תחנות משטרה

ארדן: פתרון לאלימות במגזר - עוד תחנות משטרה
האלימות במגזר הערבי: השר לביטחון הפנים נאם בטקס פתיחת תחנת משטרה בטמרה. מוקדם יותר היום, גבר כבן 50 נורה למוות בכפר קרע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נאם היום (שלישי) בטקס פתיחת תחנת המשטרה בטמרה: "זה נושא שעולה בחיי אדם רבים ויש לו פתרון אחד - עוד תחנות משטרה. למשרד נדרשת תוספת. צמיחה כלכלית לא יכולה להתרחש כשיש ביישוב מסוים מערב פרוע". ארדן הוסיף כי "מיומי הראשון בתפקיד קבעתי את חיזוק הביטחון האישי בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות. אנחנו בעיצומה של מהפכה היסטורית. נעשים מאמצים לסגור את הפער".

ארדן המשיך ואמר: "המשימה שלנו היא קשה ושורשי הבעיה עמוקים. אי אפשר להתעלם מהנתונים. אני מישיר מבט לציבור הערבי ומבקש - חייבים להילחם ביחד. אם לא נדבר על התופעות הייחודיות בחברה הערבית זה לא אומר שהן לא קיימות. הכרה בבעיות היא חלק מהפתרון".


ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן התייחס גם הוא לפתיחת התחנה ואמר: "בשבועות האחרונים לאור ריבוי האירועים האלימים חיזקנו את פריסת הכוחות והאמצעים הטכנולוגיים. אנחנו מטפלים באירועים האלימים והחמורים ופועלים להשבת הביטחון. מיטב היחידות מופנות לטובת טיפול בסוגייה, נמשיך לעשות כל מה שניתן בנושא זה. משטרת ישראל לא יכולה לפעול לבדה. לצורך שינוי עמוק נדרשת שותפות עם הקהילה. רק יחד נבנה את אמון הציבור במשטרה".

מוקדם יותר היום, גבר כבן 50 נהרג מירי בכפר קרע. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותו במקום. זהו ההרוג ה-79 מתחילת השנה בחברה הערבית.

סלימאן מחמוד מסרי - הנרצח בכפר קרע 

פרמדיק מגן דוד אדום תאופיק בסול, סיפר: ״הפצוע שכב בשטח פתוח בסמוך למחפרון, סיפרו לנו שהוא ככל הנראה נורה בזמן שעבד עליו. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים וסבל מחבלה קשה כתוצאה מהירי, ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

עוד קודם, התייחס ראש הממשלה לאלימות בחברה הערבית וגילה כי החליט על הקמת צוות בראשות ממלא מקום מנכ״ל משרדו רונן פרץ למיגור האלימות והפשיעה במגזר. נתניהו אמר בתחילת הדיון כי ״אנחנו נפגשים כאן בניסיון להביא לשינוי. הניסיון הזה כבר החל על ידי הקמה, בפעם הראשונה, של תחנות משטרה ביישובים הערביים בממשלה הקודמת, אבל אנחנו רוצים לנסות להרחיב את זה ולחבוק תחומים שונים בכדי שנוכל להביא לשינוי כולל".

בלילה שבין שבת לראשון גבר בן 37 נורה למוות בכפר קרע. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים הלל יפה בחדרה כשהוא פצוע אנוש, אך שם נקבע מותו. בתיעוד ממצלמות האבטחה שהוצבו בכפר נקלט אירוע הירי.


הפופולריים