15 עצורים בחשד שהפעילו רשת לסחר בנשים

15 עצורים בחשד שהפעילו רשת לסחר בנשים
על פי החשד, בראש הרשת עומדים תושב גבעתיים ואשתו. לצדם: מתווך דירות שסיפק חדרים לרשת וראש ארגון פשע לשעבר מג'לג'וליה – שחטף את אחד מחברי הרשת וסחט מאות אלפי שקלים מהעומד בראשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר אנשים שסחרו בנשים בגוש דן
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה הלילה (שלישי) 15 חשודים בהפעלת רשת לסחר בנשים למטרות זנות בגוש דן. על פי החשד, במשך כמה שנים הביאו את הנשים לארץ והעסיקו אותן במתן שירותי מין ללקוחות בבתיהם ובבתי מלון. הם גם חשודים בהלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים. העצורים יובאו היום לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בעניינם. 


במסגרת המעצרים נלקחו שמונה נשים, שבמשך השנים האחרונות שוכנו בכמה דירות ברחבי גוש דן, אך במשטרה מעריכים שמדובר במספר גדול יותר של נשים, שחלקן עזבו את הארץ. הנשים שנסחרו הובאו למקום מוגן. לדברי המשטרה, החקירה נמשכה כארבעה חודשים.

בראש הרשת עמד תושב גבעתיים בן 41, ולצידו עמדו חשודים נוספים, בהם אשתו, ולכל אחד מהם תפקיד ותחום אחריות מוגדר. המשטרה עצרה גם תושב ג'לג'וליה בן 37, החשוד שחטף עם חשודים אחרים אחד מחברי הרשת, וסחט באיומים מאות אלפי שקלים מראש הרשת. התושב מוכר למשטרה והוגדר בעבר ראש ארגון פשע וכן נחשד בעבר ברצח במסגרת סכסוך חמולות בג'לג'וליה.

עוד בין החשודים העצורים: מתווך דירות שפעל כדי לספק לרשת דירות בהן יעבדו הנשים. אנשים ששימשו כ״סדרני עבודה״ ונוספים שהיו אמונים, על פי החשד, על פרסום השירותים בפלטפורמות שונות.

מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, ניצן כהנא, אמרה בתגובה: "קיבלנו הבוקר עדות נוספת לחזרתה במלוא העוצמה של תופעת הסחר בנשים לישראל. אנו מברכות את המשטרה על פועלם, אך מבקשות להזכיר שרק טיפול מעמיק בתופעה יביא לסיומה.

"תוכנית ממשלתית למאבק בסחר בבני אדם אושרה כבר בינואר, אך טרם תוקצבה על ידי ועדת המנכ"לים לנושא ולכן לא מופעלת. קרבנות הסחר בנשים, כפי שנחשף גם הלילה, עוברות בישראל מסכת התעללות קשה. על מדינת ישראל להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע את התופעה האיומה הזו".

הפופולריים