36 שנות מאסר לצעיר שאנס ורצח את איה מסארווה

36 שנות מאסר לצעיר שאנס ורצח את איה מסארווה
בית המשפט במלבורן קבע כי קודי הרמן, שרצח את הסטודנטית הישראלית בחודש ינואר, לא יוכל לבקש שחרור מוקדם ב-30 השנים הראשונות למאסר. אביה של איה, סעיד מסארווה, לאחר מתן גזר הדין: "הכאב הפנימי מאוד גדול, זה לא מפצה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הישראלית איה מסארווה שנרצחה באוסטרליה
צילום: -

בית המשפט במלבורן שבאוסטרליה גזר היום (שלישי) 36 שנות מאסר על קודי הרמן, שאנס ורצח את הישראלית איה מסארווה בחודש ינואר האחרון. עוד קבע בית המשפט כי ב-30 השנים הראשונות לא תינתן להרמן אפשרות לשחרור מוקדם. 

אביה של איה, סעיד מסארווה, סיפר לאתר 9News האוסטרלי על התחושות לאחר מתן גזר הדין: "הכאב הפנימי מאוד גדול, זה לא מפצה. היא הייתה חיובית, היא אהבה את החיים, אהבה לעזור. היא אהבה את כל האנשים, כל בני האדם. כך אני רוצה לזכור את איה". 


בתחילת החודש פורסמה הקלטת השיחה האחרונה של מסארווה עם אחותה, שניות לפני שנאנסה ונרצחה. איה אמרה לאחותה בשיחת הטלפון: "לא ציפיתי שתעני", מיד לאחר מכן נשמעו ארבע חבטות - כשהרמן תקף אותה. הצעיר בן ה-20 כתב מכתב למשפחתה של מסארווה, שבו הביע צער על המעשה ואמר כי לעולם לא יוכל לסלוח לעצמו על הרצח. המכתב הוקרא על ידי סנגורו בדיון בבית המשפט העליון באוסטרליה. 

גופתה של איה מסארווה, בת 21 מבאקה אל-גרבייה, נמצאה בתחילת השנה בתחנת רכבת בעיר. יומיים לאחר מכן נעצר הרמן והוגש נגדו כתב אישום, ממנו עולה כי לאחר שבילתה במועדון סטנד-אפ מקומי במלבורן, עשתה מסארווה את דרכה הביתה בעודה משוחחת עם אחותה. היא הותקפה זמן קצר לאחר שירדה מהחשמלית.

הפופולריים