מות התינוקת באשקלון: בן זוגה של האם חשוד ברצח

מות התינוקת באשקלון: בן זוגה של האם חשוד ברצח
בדיון בהארכת מעצרו עלה שהחשד נגדו שונה מהריגה. עד כה הוא טען שהוא גרם לפגיעתה לאחר שנפל עלייה. במשטרה ממתינים לחוות הדעת מהמכון הפתולוגי. נציג המשטרה: יש חיזוק לכך שהוא עומד מאחורי התוצאות הטראגיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד להתעללות בתינוקת באשקלון 23.10.19
צילום:

בן זוגה של אם התינוקת בת 11 החודשים שמתה באשקלון, זיאד עביד, חשוד ברציחתה כך עולה היום (ראשון) מהדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום באשקלון. עד כה הוא טען שנפל עלייה וכך נפגעה התינוקת – שסבלה משברים בגולגולת. במשטרה ממתינים לחוות הדעת מהמכון הפתולוגי לגבי נסיבות המוות.

נציג המשטרה אמר בדיון שיש חיזוק במידה מסויימת שעביד עומד מאחורי התוצאות הטרגיות, שכן חוות דעת של רופא העלתה שייתכן ומעשיו קשורים לשבר בגולגולת. מנגד, סנגורו של עביד, עו"ד ליאור רונן, טען כי הוא זה שהזעיק שכנים, וכי גם הוא וגם השכן שהגיע לא ראו ממצא חיצוני חריג על התינוקת. לכן, לטענתו, לא ניתן להחשיד את בן הזוג ברצח.

עוד אמר הסנגור בדיון כי אחרי שהתינוקת נחבלה, עביד נתן לה תרופה להורדת החום. הוא חזר אחרי כמה דקות, אז ראה שעינייה התגלגלו, הזעיק עזרה ושוחח עם הפרמדיקים לפני שעזב. כמו כו, קבל הסנגור על כך שהמשטרה לא נטלה דגימות די.אן.איי מהסלון, שם טען שנפל, כדי לבדוק את גרסתו.


קרוב משפחתו של עביד טען בדיון כי הוא אהב מאוד את הילדה, לימד אותה לקרוא לו אבא ונהג להצטלם איתה. הוא אמר כי בן הזוג גר איתם במשך חמישה חודשים וטיפל בילדה. עוד טען כי האם התקשרה לפני יומיים לאחיו ואמרה לו שהוא לא עשה את זה ושאינו אלים.

עורך הדין ליאור רונן, המייצג את עביד מטעם הסניגוריה הציבורית: "זיאד טיפל בתינוקת במסירות בחודשים האחרונים וכתוצאה מהאירוע הטרגי נמצא במצב קשה. הוא משתף פעולה עם החוקרים ומסר את גרסתו להשתלשלות האירועים. לצערנו הרב המשטרה לא ביצעה בדיקות פורנזיות כדי לבדוק את גרסתו ובמקום זאת יצאו בהצהרות שמדובר בחשדות לרצח. כלל לא ברור, מדוע המשטרה חושדת, שזיאד הזניח ונטש את התינוקת כשלפי כל העדויות הוא זה שהזעיק עזרה ודאג שהתינוקת תקבל טיפול רפואי".

לדברי נציג המשטרה, לאירוע קדם ריב בין האם לבן זוגה. עו"ד רונן אישר את דבר הריב והוסיף כי האם חיטטה לעביד בטלפון, והוא בתגובה חיטט לזה בחזרה. בשלב מסויים, לדברי הסנגור, היא נתנה לו מכה והוא זרק את הטלפון, שפגע לה בטעות בפה.

עביד, פלסטיני תושב השטחים, היה חשוד בגרימת מוות, יחד עם בת זוגו. אך פרקליטה של האם, עורך הדין קובי פלומו, טען בשבוע שעבר בכאן רשת ב כי לאם אין קשר לחבלה. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" אמר לרונן פולק כי "האימא ביקשה לצאת ובן זוגה נשאר לשמור עליה. בשלב מסוים היא קיבלה הודעה שהתינוקת לא בהכרה. לא הייתה שום עדות להתעללות מוקדמת. מתקשה להבין את ההחלטה לעצור אותה".

לטענת חברה הפלסטיני של האם, התינוקת נחבלה כתוצאה מנפילה שלו עליה. נציג המשטרה אמר בדיון בשבוע שעבר שמהממצאים עולה כי ככל הנראה הייתה מסכת התעללות ממושכת בתינוקת, שסובלת משברים קשים בגולגולת ושטפי דם במוח.

א', אביה של התינוקת, הגיב בכאן חדשות אחרי שנקבע מותה ואמר: "התפללתי שלא ככה זה ייגמר". לדבריו של א', "אני האבא הביולוגי של הילדה. כבר חצי שנה אני לא בקשר עם האמא. קרה מה שקרה ביום ראשון, הזעיקה אותי האמא שקרה משהו ובאתי לעזור. קשה לי לדבר על זה".

הפופולריים