מות התינוקת באשקלון: עוה"ד של האם – אין עדות להתעללות

מות התינוקת באשקלון: פרקליט האם – לא התעללה
קובי פלומו בריאיון לכאן חדשות: "היא לא קשורה לחבלה. מתקשה להבין למה עצרו אותה" • לאחר מותה של התינוקת סעיף החשד שונה לגרימת מוות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד להתעללות בתינוקת באשקלון 23.10.19
צילום:

"לאימא אין קשר לחבלה": כך אמר היום (רביעי) עורך הדין קובי פלומו, פרקליטה של האם החשודה בגרימת מוות, לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. עוד הוסיף: "האימא ביקשה לצאת ובן זוגה נשאר לשמור עליה. בשלב מסוים היא קיבלה הודעה שהתינוקת לא בהכרה. לא הייתה שום עדות להתעללות מוקדמת. מתקשה להבין את ההחלטה לעצור אותה".

מוקדם יותר היום נקבע מותה של התינוקת בת 11 החודשים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאחר מותה המשטרה עדכנה את סעיף החשד לגרימת מוות. אמה חשודה בגרימת מוות, בהזנחת קטין ובהלנת שוהה בלתי חוקי והיא עצורה עד יום חמישי. בית משפט השלום באשקלון אישר לאם לראות את בתה לפני שתנותח גופתה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. האם צפויה לבקש להשתתף בהלווייתה של התינוקת.

זיאד עביד, פלסטיני תושב השטחים ובן זוגה של האם, שעל פי החשד שהה בבית עם התינוקת בעת הפגיעה, חשוד גם הוא בגרימת מוות. נוסף על כך הוא חשוד בתקיפת חסר ישע, הזנחה וחבלה ואלימות כלפי בת הזוג. הוא שהה בשטח ישראל שלא כחוק ומעצרו הוארך עד ליום ראשון.

לטענת חברה הפלסטיני של האם, התינוקת נחבלה כתוצאה מנפילה שלו עליה. נציג המשטרה אמר בדיון כי  מהממצאים עולה כי ככל הנראה הייתה מסכת התעללות ממושכת בתינוקת, שסובלת משברים קשים בגולגולת ושטפי דם במוח.

הפופולריים